Prognoza dla rynku pomp dozujących

| Gospodarka Aktualności

Według Fortune Business Insights wartość światowego rynku pomp dozujących zwiększy się z 5 mld dolarów w 2022 roku do ponad 8 mld dolarów w 2030, co oznaczać będzie stabilny średni coroczny wzrost o ponad 6%. Napędzać go będą przede wszystkim zaostrzające się przepisy w zakresie gospodarki wodno-ściekowej i rozwój przemysłu wytwórczego, naftowego, farmaceutycznego oraz spożywczego, głównie w krajach rozwijających się.

Prognoza dla rynku pomp dozujących

Pompy tego typu są również cenione za mały koszt, trwałość oraz precyzję. Czynnikiem hamującym jest natomiast ich złożoność komplikująca produkcję.

Największy udział w tytułowym rynku będą miały pompy perystaltyczne, popularne ze względu na to, że sprawdzają się w przetłaczaniu lepkich oraz delikatnych płynów i w szerokim zakresie natężenia przepływu. Poza tym popularyzować się będą pompy membranowe, nadające się do zastosowań wysokociśnieniowych, o małych wymaganiach w zakresie konserwacji i o dużej żywotności. Najpopularniejsze będą pompy o natężeniu przepływu do 50 l/min, szeroko wykorzystywane w przemyśle wodno-kanalizacyjnym i chemicznym.