Sonel informuje o wynikach i planach

| Gospodarka Aktualności

Sonel, jeden z polskich producentów przyrządów pomiarowych, osiągnął w 2022 roku rekordowe obroty na poziomie 180 mln zł, tj. prawie 14% więcej niż rok wcześniej. W 2023 roku Sonel chce wydać na inwestycje nieco ponad 12 mln zł, głównie na prace badawczo-rozwojowe (R&D), zakup specjalistycznych maszyn i urządzeń oraz na oprogramowanie.

Sonel informuje o wynikach i planach

Modernizacja parku maszynowego za ok. 4 mln zł ma umożliwić podwojenie mocy produkcyjnych, a 8 mln zł zostanie przeznaczone na transformację cyfrową w obszarze oferty produktowej, sprzedaży i procesów wewnętrznych.

W 2023 roku firma zamierza rozwijać sprzedaż i sieć dystrybucji, a główny akcent będzie położony na rynki zagraniczne - zwłaszcza na kraje regionu DACH, Indie, Singapur, Amerykę Południową, kraje azjatyckie oraz rozwinięte rynki europejskie.

Spółka zamierza opracowywać kolejne przyrządy pozwalające na dywersyfikację i rozwój oferty, przy czym nowe konstrukcje produktów coraz silniej będą zorientowane na odbiorców zagranicznych. W szczególności nowe produkty będą wspierały rozwój fotowoltaiki i elektromobilności.