Newland EMEA otwiera w Warszawie biuro i centrum serwisowe

| Gospodarka Aktualności

Funkcjonująca na rynku automatycznej identyfikacji i przechwytywania danych (AIDC) firma Newland EMEA zainaugurowała działalność polskiego oddziału. Lokalna siedziba jest zlokalizowana na warszawskiej Białołęce i ma służyć wspieraniu klientów w regionie, a także rozwojowi działalności przedsiębiorstwa w Polsce i na rynkach Europy Wschodniej.

Newland EMEA otwiera w Warszawie biuro i centrum serwisowe

Jeżeli jeszcze jej nie znasz

Newland EMEA to firma założona w 2009 roku, która należy do grupy Newland Auto-ID Tech. Jej specjalizacją jest rozwój i oferowanie technologii związanych z gromadzeniem oraz przetwarzaniem danych, komunikacją mobilną i przede wszystkim skanowaniem. Spółka działa na wspomnianym rynku AIDC (Automatic Identification and Data Capture), dostarczając swoje produkty do odbiorców z branż takich, jak przemysł, logistyka, handel, ochrona zdrowia i innych. Asortyment wyrobów obejmuje skanery stacjonarne i ręczne 1D i 2D, komputery mobilne, mikrokioski i tablety oraz rozwiązania skanujące na potrzeby OEM. Wszystkie one powstają na bazie autorskiej technologii skanowania UIMG.

Oddział w Warszawie

Nowe biuro, na otwarciu którego gościliśmy 27 lipca, ma wspierać działania firmy oraz jej partnerów na rynkach w Polsce i krajach Europy Wschodniej. Zgodnie z zamierzeniami spółki pełni ono szereg funkcji, które obejmują m.in. sprzedaż, obsługę i wsparcie klientów oraz serwis techniczny. W szczególności ważny jest tu aspekt relacji z klientami – biuro ma zapewniać lokalne wsparcie rosnącej grupie polskich klientów, oferując szybką i spersonalizowaną pomoc.

- Decyzja o otwarciu centrum biurowo-serwisowego w Warszawie podkreśla nasze zaangażowanie w jakość obsługi bazy klientów Newland w Polsce, która stanowi jeden z najszybciej rozwijających się rynków firmy Newland w obszarze EMEA. Położenie Polski w Europie, jej przyjazne dla biznesu środowisko oraz solidna infrastruktura sprawiają, że jest to dla nas idealna lokalizacja działania. Cieszymy się ogromnie z możliwości, jakie daje nam ta ekspansja i perspektyw na zbudowanie długofalowych relacji na tym rynku - stwierdził Peter Sliedrecht, dyrektor generalny Newland EMEA.

Partnerzy i globalna obecność firmy

Siedziba główna Newland EMEA znajduje się w Holandii i stamtąd wspierane są lokalne zespoły zlokalizowane w Europie oraz na Bliskim Wschodzie i w Afryce. W regionie EMEA producent ma obecnie ponad 500 partnerów obejmujących dystrybutorów i innych sprzedawców. W efekcie jego produkty i usługi oferowane są tu w ponad 35 krajach.

Newland EMEA należy do grupy Newland Auto-ID Tech, która jest z kolei spółką zależną Newland Digital Technology. Ostatnie z przedsiębiorstw zatrudnia globalnie około 5 tys. pracowników i uzyskuje roczne obroty ponad 1 mld dolarów. Według jego danych, Newland jest czwartą najbardziej znaną marką w sektorze technologii AIDC i drugim największym światowym dostawcą terminali EFT-POS.