MMR Group TransComfort zrealizował dostawę gigantycznego silnika elektrycznego

| Gospodarka Silniki i napędy

Z końcem grudnia 2023 roku MMR Group TransComfort dostarczył swojemu kontrahentowi, jednemu z liderów polskiej branży paliwowo-energetycznej, gigantyczny silnik elektryczny marki TATUNG. Silnik ten jest rekordzistą m.in. pod względem masy - 9350 kg oraz czasu potrzebnego do jego wyprodukowania - 7 miesięcy.

MMR Group TransComfort zrealizował dostawę gigantycznego silnika elektrycznego

Firma TATUNG z Tajwanu, założona w 1918 roku, jest wiodącą marką systemów i usług związanych z oszczędzaniem energii oraz zieloną energią. Specjalizuje się w inteligentnych rozwiązaniach oraz rozwiązaniach IoT dla różnych dziedzin przemysłowych, m.in. branży silników elektrycznych.

Dostarczony silnik elektryczny TATUNG służy do napędu pompy wody obiegowej w układzie chłodzenia. Jest rekordzistą w historii spółki MMR Group pod wieloma względami:

 1. masa - 9350 kg;
 2. parametry użytkowe:
  1. moc - 1100 kW,
  2. napięcie zasilania - 6 kV,
  3. częstotliwość zasilania - 50 Hz,
  4. 10-cio polowy,
  5. prędkość obrotowa wału - 590 RPM,
  6. tryb pracy - S1;
 3. wymiary zewnętrzne - 3 x 2x 1,5 m.

Silnik został wyprodukowany na zamówienie w rekordowym czasie 7 miesięcy i odbył 5-tygodniową podróż drogą morską z Tajwanu do Polski. Odprawa celna w gdyńskim porcie i dostawa do klienta naczepą niskopodwoziową została zrealizowana przez firmę TERRAMAR, z pomocą Karoliny Botwicz i Anny Musiał.

źródło: MMR Group Polska