PARP ogłasza konkurs - Usługi Rozwojowe 4.0

| Gospodarka Przemysł 4.0

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłosiła działanie „Usługi Rozwojowe 4.0 – oferta dla dostawców usług BUR” mające na celu wsparcie polskich podmiotów z Bazy Usług Rozwojowych (BUR). W ramach programu uczestnicy mogą otrzymać zwrot nawet do 80% poniesionych wydatków. Nabór wniosków już się rozpoczął i potrwa do 31 sierpnia 2026 roku lub do wyczerpania środków. Konkurs jest częścią Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS).

PARP ogłasza konkurs - Usługi Rozwojowe 4.0

Celem działania jest wspieranie podmiotów z BUR poprzez refundację kosztów zakupu licencji, które mają wspomóc procesy tworzenia, rozwijania i wprowadzania na rynek innowacyjnych usług rozwojowych oraz wykorzystywania nowoczesnych technologii, także w formie zdalnej. Pomoc finansowa obejmuje również szkolenia oraz doradztwo związane z użytkowaniem tych licencji.

Wsparcie skierowane jest do podmiotów oferujących usługi szkoleniowo-doradcze z dofinansowaniem, zarejestrowanych w BUR. Może ono wynieść nawet do 80% kosztów, udzielane jest w ramach pomocy de minimis. Szczegółowe informacje na temat konkursu dostępne są na stronie PARP.