Energa monitoruje turbiny

Energa zakończyła pierwszy etap prac nad systemem predykcji awarii turbin wiatrowych, w ramach którego m.in. zebrano dane pomiarowe i opracowano narzędzia do prognozowania usterek oraz wsparcia planowania prac konserwacyjnych na lądowych farmach wiatrowych. Przeprowadzono również testy na pracującej turbinie wiatrowej.

Posłuchaj
00:00

W drugim kroku narzędzie przewidujące awarie będzie rozwijane poprzez udoskonalanie algorytmu sztucznej inteligencji do diagnozowania, oceny, monitorowania i prognozowania uszkodzeń elementów lądowych - a w przyszłości również morskich - farm wiatrowych. Prace powinny się zakończyć w 2025 roku.

Powiązane treści
Energa inwestuje w sieć WN
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Obudowy, złącza, komponenty
Kryzys w branży motoryzacyjnej: Bosch zamyka fabrykę komponentów w Waiblingen
Aktualności
Top Tech Voices firmy Farnell - sezon poświęcony zdrowiu mózgu i ochronie środowiska
Przemysł 4.0
Hannover Messe 2026: Przemysłowa AI, wodór i produkcja obronna wyznaczają nowy kierunek dla Europy
Przemysł 4.0
Wejdź na wyższy poziom automatyzacji i zdobądź przewagę na rynku
Roboty
Automatyzacja końca linii w diagnostyce medycznej – kompaktowa komórka zrobotyzowana Samas i OMRON
Roboty
FANUC po raz siódmy w rankingu Top 100 Global Innovators

Autonomiczna intralogistyka – elastyczność, bezpieczeństwo, efektywność

Wymagania w zakresie wydajności i ciągłości procesów sprawiają, że przedsiębiorcy coraz chętniej inwestują w automatyzację intralogistyki. Dynamicznie rozwijającym się obszarem są autonomiczne roboty mobilne (AGV/AMR), które realizują zadania transportowe w sposób skalowalny, bezpieczny i dostosowany do zmiennych warunków środowiska produkcyjnego i magazynowego.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów