Battery Forum Poland oraz Electronics Show

| Gospodarka Aktualności

W nadarzyńskim Ptak Warsaw Expo czekają dwie tytułowe imprezy wystawiennicze. Choć są one skierowane przede wszystkim do branży elektronicznej, mogą i powinny zainteresować również automatyków.

Battery Forum Poland oraz Electronics Show

Zasilanie, baterie, akumulatory

W dniach 22-24 maja w halach wystawienniczych w podwarszawskim Nadarzynie odwiedzić można branżowe targi baterii i technologii magazynowania energii oraz zasilania Battery Forum Poland. Celem pierwszej edycji wydarzenia jest skupienie przedstawicieli różnych gałęzi branży energii i zasilania oraz stworzenie warunków do profesjonalnych kontaktów biznesowych.

Na targach zagoszczą firmy związane z omawianym sektorem w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Profil wystawców obejmuje producentów i dostawców: litowo-jonowych magazynów energii, wersji hybrydowych i wielkoskalowych, infrastruktury dla e-mobilności, materiałów i komponentów do produkcji baterii, systemów zarządzania energią oraz zasilania, jak też dostawców usług energetycznych – w zakresie efektywności energetycznej, diagnostyki systemów oraz monitorowania zużycia energii. Będą też integratorzy systemów energetycznych, deweloperzy technologii OZE oraz reprezentanci firm inżynieryjnych, organizacji branżowych i instytucji badawczo-rozwojowych. Organizatorzy spodziewają się około 70 wystawców. Równolegle do Battery Forum Poland, w tych samych godzinach i w tym samym kompleksie wystawienniczym, odbędzie się impreza towarzysząca, czyli Energy Storage Expo – targi technologii magazynowania energii.

Elektronika użytkowa

Mniej więcej miesiąc później - w dniach 21-23 czerwca - odbędą się w Ptak Warsaw Expo międzynarodowe targi elektroniki użytkowej Electronics Show. To już trzecia edycja imprezy, której celem jest skupienie firm związanych ze wszystkimi gałęziami tej branży. Organizatorzy zakładają, że będzie to większe wydarzenie niż Battery Forum Poland – spodziewają się 150 wystawców i 10 tys. odwiedzających, z czego około 90% z Polski.

Reprezentowane branże podzielono na cztery grupy: sprzęt AGD i RTV, inteligentne systemy (sterowania, asystenci głosowi, inteligentne oświetlenie i ogrzewanie), funkcje bezpieczeństwa (inteligentne czujniki, systemy alarmowe, monitoring, wideodomofony), roboty sprzątające. Wśród wystawców spodziewani są: dostawcy inteligentnych urządzeń domowych, firmy oferujące sprzęt audio i Hi-Fi, producenci nowoczesnych konsol, specjaliści od urządzeń kuchennych, producenci systemów bezpieczeństwa domowego, firmy dostarczające nowatorskie rozwiązania energetyczne czy producenci urządzeń do automatyzacji domu.

Oprócz części wystawienniczej przewidziano również panel edukacyjny, czyli wystąpienia i konferencję branżową, prowadzoną przez doświadczonych praktyków i znawców tematyki elektronicznej. Pojawi się także wydzielona strefa networkingu, czyli przestrzeń do wymiany doświadczeń i nawiązywania kontaktów.

Obydwie imprezy będą otwarte w godz. 10-17. Dodatkowe informacje na ich temat można znaleźć pod adresami www.batteryforumpoland.com oraz www.electronics-show.com. Bilety dostępne są internetowo oraz na miejscu w recepcjach podczas trwania targów.