Tauron łączy instalacje słoneczne i wiatrowe

Tauron zrealizował instalację złożoną z paneli fotowoltaicznych i turbin wiatrowych. Obiekt uruchomiono w Głażewie, na terenie należącym do przedsiębiorstwa komunalnego Aqualift Międzychód. Energia elektryczna wyprodukowana w tej instalacji zasili prowadzony na miejscu proces technologiczny. 

Posłuchaj
00:00

Obiekt ma moc 50 kW, z czego 30 kW przypada na panele fotowoltaiczne, a 20 kW pochodzi z dwóch turbin wiatrowych.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
B&R Innovation Days – ABB i B&R wspólnie kształtują przyszłość automatyki
Aktualności
Rockfin i Elogen przyspieszą rozwój technologii wytwarzania zielonego wodoru
Aktualności
ASTOR uruchamia program, który zmienia specjalistów w wizjonerów przemysłu
Pomiary
Danisense kupuje polską firmę specjalizującą się w nawijaniu
Aktualności
Warsaw Industry Week 2025 - przewodnik targowy
Zasilanie, aparatura nn
Polski zakład produkujący urządzenia dla energetyki zarobi dzięki unijnym regulacjom

MES Plex od Rockwell Automation - dane, które napędzają produkcję

Dane to dziś jeden z najcenniejszych zasobów, również, a może przede wszystkim w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Współczesny przemysł bazuje na automatyzacji, co wymaga stałego dostępu do ogromnych ilości danych cyfrowych. Ich analiza pozwala optymalizować produkcję pod kątem kosztów, jakości i efektywności, a to z kolei ma bezpośrednie przełożenie na konkurencyjność i rentowność przedsiębiorstwa.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów