Tauron rozbudowuje system teletransmisyjny

Tauron Dystrybucja rozbudowuje system teletransmisyjny. W ramach tego projektu powstanie sieć obejmująca nawet kilkaset urządzeń połączonych kablem światłowodowym.

Posłuchaj
00:00

Przykładowe korzyści z systemu to: automatyzacja obiektów energetycznych, możliwość automatycznej rekonfiguracji sieci energetycznej SN i nN, zdalna diagnostyka i analiza pracy sieci, cyfryzacja zabezpieczeń linii energetycznych oraz wzrost poziomu cyberbezpieczeństwa.

Wartość inwestycji to ponad 81 mln zł, z czego prawie 40 mln zostanie pokrytych ze środków z KPO.

Powiązane treści
Drony we flocie Tauronu
Nowe magazyny energii Tauronu
PV Bałków - nowa farma fotowoltaiczna Tauronu
Farma Nowa Brzeźnica została uruchomiona
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Obudowy, złącza, komponenty
Popularność epoksydowych farb proszkowych
Silniki i napędy
Przełom w elektryfikacji maszyn ciężkich - system Danfoss Dextreme Max wydłuża czas pracy koparek elektrycznych o 53%
Pomiary
Wzrost na rynku czujników ToF
Roboty
Schindler powiększa flotę robotów R.I.S.E. działających na rynku instalacji wind
Pomiary
Rynek termopar umiarkowanie rośnie
Silniki i napędy
Polskie rozwiązania zasilą największy na świecie projekt geotermalny w USA

Automatyzacja przemysłu na rozdrożu: dylemat między przywiązaniem a otwartością. E-book do pobrania

Współczesny przemysł, od produkcji po intralogistykę, funkcjonuje w środowisku bezprecedensowej zmienności. Dynamiczne trendy konsumenckie, nowe regulacje prawne i nieprzewidywalne wstrząsy w globalnych łańcuchach dostaw zmuszają firmy do fundamentalnej refleksji nad swoimi strategiami operacyjnymi. W centrum tej dyskusji znajduje się kluczowe pytanie o model technologiczny: czy trwać w przywiązaniu do zamkniętych, specyficznych dla jednego dostawcy standardów, czy też otworzyć się na nowe możliwości, jakie niesie ze sobą elastyczność i interoperacyjność?
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów