Stabilny wzrost na rynku obrabiarek

Wartość światowego rynku obrabiarek zwiększy się z prawie 126 mld dolarów w 2024 roku do blisko 230 mld dolarów w 2032, co oznaczać będzie stabilny średni wzrost co roku o ponad 8% (wg Fortune Business Insights). Sprzyjać temu będzie przede wszystkim rosnący popyt na niestandardowe produkty i narzędzia do precyzyjnej obróbki, głównie w branży lotniczej, motoryzacyjnej i elektronicznej, oraz rozwój technologii obrabiarek, dzięki upowszechnianiu się sztucznej inteligencji i Internetu Rzeczy.

Posłuchaj
00:00

Głównym hamulcem będą wysokie koszty zakupu oraz eksploatacji obrabiarek.

Największy udział w tytułowym rynku będą miały maszyny do cięcia, m.in. toczenia, szlifowania, wiercenia, chociaż najszybciej popyt będzie rósł na urządzenia do formowania - giętarki, prasy, dziurkarki. Głównym odbiorcą obrabiarek będzie przemysł motoryzacyjny.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Komunikacja
Nowa komunikacja przemysłowa na nowe czasy
Roboty
Roboty inspekcyjne w strefach Ex: Yokogawa i ANYbotics rozpoczynają współpracę
Przemysł 4.0
Wdrażanie AI przyspiesza we wszystkich regionach - inżynierowie integrują tę technologię z coraz większą liczbą produktów
Komunikacja
S-Bane Copenhagen zamawia automatyczne pociągi - dostawcą konsorcjum Siemensa i Stadlera
PLC, HMI, Oprogramowanie
Promocja na panele operatorskie WP400
PLC, HMI, Oprogramowanie
Rolls-Royce SMR i Yokogawa rozpoczynają współpracę przy systemach sterowania dla reaktorów SMR

Autonomiczna intralogistyka – elastyczność, bezpieczeństwo, efektywność

Wymagania w zakresie wydajności i ciągłości procesów sprawiają, że przedsiębiorcy coraz chętniej inwestują w automatyzację intralogistyki. Dynamicznie rozwijającym się obszarem są autonomiczne roboty mobilne (AGV/AMR), które realizują zadania transportowe w sposób skalowalny, bezpieczny i dostosowany do zmiennych warunków środowiska produkcyjnego i magazynowego.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów