Nowy hub logistyczny FedEx

Federal Express Corporation, czyli jedna z największych na świecie firm zajmujących się transportem ekspresowym ogłosiła oficjalną inaugurację nowego hubu logistycznego na lotnisku w Stambule (IST). To strategiczna lokalizacja, dzięki której FedEx będzie operował na przecięciu szlaków z Zachodu na Wschód. Wzmacniając swoją globalną sieć transportową, firma potwierdza zaangażowanie w rozwój globalnego handlu dzięki zaawansowanej infrastrukturze logistycznej i wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii.

Posłuchaj
00:00

Strategiczna lokalizacja dla globalnego handlu - dogodne połączenie z USA, Europą i resztą świata

Dzięki położeniu na przecięciu szlaków do Europy, Azji i Afryki, Stambuł stanowi doskonałe miejsce ulokowania hubu logistycznego. Uruchomiony w Turcji obiekt każdego tygodnia obsłuży 30 lotów na kluczowe rynki w USA, Europie i na Bliskim Wschodzie, umożliwiając dalszy rozwój sieci w regionie. Lotniczy hub FedEx w Stambule to kluczowy punkt, w którym łączą się sieci transportu lotniczego i drogowego firmy. Sama sieć drogowa FedEx obejmuje 45 krajów i obsługuje około 1,3 miliona przesyłek tygodniowo. Lotnisko w Stambule to z kolei najbardziej oblegany hub towarowy w Europie. W 2024 r. obsłużył blisko dwa miliony ton ładunku, rosnąc w ciągu roku o 24%.

Nowa lokalizacja firmy FedEx o powierzchni ponad 25 tys. m², obejmująca również zaplecze biurowe, pozwala na prowadzenie wszystkich kluczowych operacji logistycznych pod jednym dachem — od obsługi przesyłek lotniczych, po ich odprawę celną. Działa tu zautomatyzowany system sortujący, szybki monitoring przesyłek pod kątem bezpieczeństwa oraz rozwiązania umożliwiające obsługę towarów niebezpiecznych.

Sortowanych tu będzie nawet 7 tys. paczek na godzinę, co pozwoli znacząco wzmocnić możliwości obsługi dużych wolumenów. Całość uzupełniają trzy zautomatyzowane, szybkie skanery rentgenowskie wspierane przez sztuczną inteligencję, co dodatkowo zwiększa szybkość, precyzję i bezpieczeństwo skanowanych przesyłek.

Na zdjęciu: Abdullah Enis Eker - Chief Manager iGA Istanbul Airport General Directorate of State Airports Authority, Selahattin Bilgen - chief executive officer, iGA Istanbul Airport, M. Ilker Haktankacmaz - Governor of Istanbul Airport, Raj Subramaniam - prezes i CEO FedEx Corporation, Richard W. Smith - COO, International i CEO, Airline, FedEx, Eser Sezek - vice president ground operations, FedEx Türkiye, podczas inauguracji nowej placówki FedEx w Turcji na lotnisku IST.

Źródło: Federal Express Corporation

Powiązane treści
FedEx otwiera nowe centrum logistyczne na lotnisku w Tallinie – połączy Estonię z globalnymi rynkami
FedEx przejmie Flying Cargo
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Warsaw Industry Week 2025 - przewodnik targowy
Zasilanie, aparatura nn
Polski zakład produkujący urządzenia dla energetyki zarobi dzięki unijnym regulacjom
Przemysł 4.0
ABB i LKAB wspólnie opracują technologie dla zrównoważonego i zautomatyzowanego górnictwa
Roboty
Roboty w Polsce - najwięcej nowych instalacji w motoryzacji
Przemysł 4.0
MAAG Polska rozbudowuje fabrykę obrzeży meblowych
Aktualności
Exotec świętuje 10 lat innowacji i wyznacza nową erę technologii magazynowej

MES Plex od Rockwell Automation - dane, które napędzają produkcję

Dane to dziś jeden z najcenniejszych zasobów, również, a może przede wszystkim w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Współczesny przemysł bazuje na automatyzacji, co wymaga stałego dostępu do ogromnych ilości danych cyfrowych. Ich analiza pozwala optymalizować produkcję pod kątem kosztów, jakości i efektywności, a to z kolei ma bezpośrednie przełożenie na konkurencyjność i rentowność przedsiębiorstwa.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów