PSI Polska, dostawca systemów IT dla logistyki i przemysłu, wdraża system zarządzania magazynem PSIwms wraz z modułem sterowania przepływem materiałów w nowym centrum logistycznym Rossmanna w Czechach. Obiekt, zlokalizowany w pobliżu Pragi, zostanie wyposażony w nowoczesną infrastrukturę logistyczną oraz w pełni zintegrowane systemy sterowania.
Nowe centrum logistyczne powstaje z myślą o dalszym rozwoju działalności Rossmanna w Czechach – jednym z najważniejszych rynków spółki. Kompleks o powierzchni przekraczającej 30 tys. m² umożliwi obsługę rosnących wolumenów sprzedaży oraz poprawę jakości usług zarówno dla sieci sklepów stacjonarnych, jak i szybko rozwijającego się kanału e-commerce.
Centrum będzie obsługiwać 22 500 jednostek asortymentowych (SKU), dysponować 26 000 miejsc paletowych oraz 55 000 miejsc półkowych w trzypiętrowym budynku kompletacyjnym. W wydzielonej strefie pakowania i kontroli jakości wszystkie procesy zostaną połączone wspólnym systemem przenośników, co zapewni pełną automatyzację przepływu towarów. System PSIwms będzie wspierał pracę około 250 pracowników na zmianę.
Wdrożenie systemu WMS (Warehouse Management System) stanowi część kompleksowego projektu automatyzacji centrum dystrybucyjnego, realizowanego przez firmę SSI Schaefer – jednego z wiodących na świecie dostawców rozwiązań intralogistycznych, pełniącego rolę generalnego wykonawcy inwestycji.
Rozwiązania PSI zostaną zintegrowane z innymi systemami wykorzystywanymi w magazynie, w tym z technologiami „Pick by Voice”, „Put to Light” oraz „Pick by Light”, a także z systemami zarządzania transportem (TMS), planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP) i narzędziami sprzedaży online. Dodatkowo monitoring wizyjny usprawni obsługę reklamacji, umożliwiając ich szybsze i bardziej precyzyjne rozpatrywanie.
Rossmann prowadzi ponad 5 000 sklepów w Europie, m.in. w Niemczech, Polsce, Czechach, na Węgrzech i w Turcji. Projekt w Czechach jest kolejnym etapem współpracy Rossmanna z PSI Polska, po wcześniejszym wdrożeniu realizowanym na Węgrzech.
Grupa PSI od 1969 roku rozwija technologie w zakresie systemów sterowania procesami, służące optymalizacji przepływu energii i materiałów dla przedsiębiorstw użyteczności publicznej oraz przemysłu. Obecnie, jako niezależny producent oprogramowania zatrudniający ponad 2 300 pracowników, firma łączy metody sztucznej inteligencji z przemysłowo sprawdzonymi technikami optymalizacji, oferując rozwiązania dostępne zarówno lokalnie, jak i w środowisku chmurowym.