Środa, 05 września 2018

Energetab 2018. Przewodnik targowy

Energetab to największa z krajowych imprez targowych, gdzie prezentowane są produkty i technologie dla branży energetyki. Jest to również jedno z kluczowych spotkań przedstawicieli sektora elektroenergetycznego, a do tego wydarzenie specyficzne, bowiem odbywające się po części w plenerze. W tym roku wystawa rozpocznie się 11 września i, podobnie jak w latach ubiegłych, spodziewać się można kompletu wystawców. Zapraszamy do lektury dodatku targowego.

Energetab 2018. Przewodnik targowy

Tegoroczny Energetab to już 31. edycja targów odbywających się na terenach ZIAD-u Bielsko-Biała. Jego przewodnia tematyka - energetyka - jest obszarem na tyle pojemnym, że na targach spotykają się nie tylko czołowi przedstawiciele sektora elektroenergetycznego, ale też firmy zajmujące się oświetleniem, pomiarami, oprogramowaniem, komunikacją bezprzewodową czy systemami bezpieczeństwa.

Można być pewnym, że obszary te będą w tym roku również przedstawiane kompleksowo, bowiem teren wrześniowych targów obejmuje ponad 30 tys. m² powierzchni ekspozycyjnej - zarówno w hali wielofunkcyjnej, pawilonach namiotowych, jak też na terenach otwartych, gdzie pokazywane są typowo wielkogabarytowe i ciężkie eksponaty.

REPREZENTACJA BRANŻY

Tegoroczne grono wystawców, które liczy ponad 700 firm, obejmuje ponownie producentów z całego świata oferujących bardzo szeroki wachlarz produktów, w szczególności urządzeń i aparatury, które służą do wytwarzania, przesyłu i przetwarzania energii.

Na Energetabie tradycyjnie nie zabraknie urządzeń rozdzielczych wysokich i niskich napięć, generatorów, transformatorów, silników, agregatów i UPS-ów, układów automatyki i sterowania oraz tych służących do wykonywania pomiarów i diagnostyki.

Do tej listy dopisać można kable, słupy, specjalistyczne maszyny i pojazdy, a także osprzęt sieciowy i instalacyjny, źródła światła, maszyny i narzędzia dla budownictwa energetycznego, a także wreszcie rozwiązania informatyczne i usługi.

Na przestrzeni ponad trzech dekad Energetab dorobił się licznego i dosyć stałego grona wystawiających się firm, co świadczy o dojrzałości imprezy. Patrząc na mapy pawilonów z ostatnich lat, plan sytuacyjny oraz miejsca zajmowane przez duże podmioty, można stwierdzić, że targi osiągnęły stabilny, duży potencjał, zaś wiele firm jest tu od lat.

Na imprezie odnajdują się też przedsiębiorstwa z obszaru automatyki, choć niewątpliwie główną grupą wystawców są ci związani z rdzeniem targów, czyli energetyką. Listę części wystawiających się w tym roku firm, w większości dostawców działających również w typowym przemyśle, przedstawiamy w publikowanej tabeli.

WYDARZENIA DODATKOWE

Targom towarzyszyły będą konferencje i seminaria, w trakcie wystawy podane zostaną również wyniki konkursów targowych. Energetab ma długą historię organizowania tych ostatnich i do kluczowych konkurów zaliczają się m.in. te o Puchar Ministra Energii, Puchar PTPiREE, Medal Prezesa SEP, medale i statuetki partnerów oraz o "Złotego Lwa" im. Kazimierza Szpotańskiego.

Niektórzy z wystawców planują specjalne spotkania z klientami dla uczczenia obchodzonych w tym roku jubileuszy. Przykładem jest firma RELPOL, która będzie świętować 60-lecie działalności rynkowej. Warto dodać, że w tym roku za targi po raz pierwszy odpowiada ich nowy dyrektor - Andrzej Kubowicz, który zastąpił na tym stanowisku pełniącego tę funkcję przez ponad 20 lat Ryszarda Migdalskiego.

Mapa dojazdu na targi

REDAKCJE NA TARGACH

Odwiedzających Energetab zapraszamy do wstąpienia do redakcyjnego stoiska magazynów APA i "Elektronik". Będzie ono zlokalizowane na dolnej kondygnacji w hali A (stoisko A-37), zaś dotarcie do nas z pewnością ułatwi załączona do tego wydania magazynu mapa z rozkładem stoisk.

Polecamy również zapoznanie się z publikowanymi prezentacjami, w których zapowiadamy to, co będzie pokazywane na tytułowej imprezie i na co warto zwrócić szczególną uwagę.