Szkolenie Kepware - archiwizacja oraz raportowanie danych z produkcji przez OPC - teoria + praktyka

- | Seminarium

Szkolenie Kepware - archiwizacja oraz raportowanie danych z produkcji przez OPC - teoria + praktyka

Firma Kepware, należąca do grupy PTC, jest amerykańskim producentem oprogramowania przemysłowego, głównie do komunikacji urządzeń i systemów automatyki przemysłowej. Najpopularniejszy produkt to serwer OPC o nazwie KEPServerEX, będący światowym nr 1 na rynku. Kepware mocno promuje również Przemysłowy Internet Rzeczy (IIoT) i dostarcza tego typu oprogramowanie. Wszystkie produkty mogą być istotnymi elementami wdrażania koncepcji Przemysłu 4.0.

Jako Preferowany Dystrybutor firmy Kepware w Polsce, firma INEE Sp. z o.o. rozpoczęła organizację szkoleń poświęconych produktom i rozwiązaniom Kepware, bazujących na tym oprogramowaniu. Szkolenia obejmują tematykę sposobów komunikacji z PLC (głównie Siemens), rozwiązań i narzędzi opartych o standard OPC (Kepware) oraz podstawy tworzenia baz danych i ich wykorzystania do archiwizacji oraz raportowania danych procesowych.

Szkolenia są prowadzone w formie zaawansowanych warsztatów: teoria + praktyka.

Zainteresowane osoby proszone są o wypełnienie formularza na stronie http://inee.pl/szkolenia lub kontakt mailowy lub telefoniczny.

Program szkoleń:

  • dzień 1: Sposoby komunikacji z PLC (SIMATIC S7 m.in. S7-1200/1500, inne).
  • dzień 2 i 3: Podstawy OPC. Konfiguracja, diagnostyka, wymiana danych, optymalizacja, redundancja.
  • dzień 4: Archiwizacja i raportowanie. Podstawy SQL, tworzenie bazy danych, logowanie, analiza i raportowanie danych.