Szkolenie:Systemy kontroli i sterowania z wykorzystaniem sterowników PLC firmy Phoenix Contact

| Szkolenie

Szkolenie:Systemy kontroli i sterowania z wykorzystaniem sterowników PLC firmy Phoenix Contact

Podczas szkolenia uczestnik zdobywa wiedzę z zakresu budowy, konfiguracji, programowania i diagnostyki systemów automatyki opartych  o produkty firmy Phoenix Contact. W trakcie szkolenia poruszane są tematy dotyczące m.in. konfiguracji, parametryzacji sprzętu, zasad poruszania się w środowisku programistycznym PC WORX oraz narzędzi służących do diagnostyki. Warsztaty poprzedza krótki wstęp teoretyczny dotyczący sterowników z rodziny Inline oraz Axioline.

Grupa docelowa

Specjalista utrzymania ruchu, inżynier projektu, projektant, menedżer działu automatyki oraz inżynier sprzedaży, który chce zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu projektowania, konfiguracji i uruchomienia systemów wykorzystujących oprogramowanie PC WORX.

Cele

Po szkoleniu będziesz potrafił stworzyć własny program na sterownik PLC z użyciem oprogramowania PC Worx. Dodatkowo będziesz potrafił zdiagnozować nieprawidłowe działanie instalacji automatyki za pomocą narzędzi programistycznych (Diag+).


Plan szkolenia

  •   Sterowniki ILC  – dane techniczne
  •   PC Worx wprowadzenie - funkcje, narzędzia
  •   Projekt - krok po kroku
  •   Tworzenie funkcji i bloków funkcyjnych, debugging
  •   Przykładowe aplikacje


Warunkiem uczestnictwa jest zapisanie się poprzez formularz umieszczony na www.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc potwierdzeniem rezerwacji jest zawsze e-mail informujący o wpisaniu na listę uczestników.