Automatyzacja i komunikacja sieciowa: Konferencja Techniczna w Bytomiu
| Konferencja | Bytom | ul. Strzelców Bytomskich 87CSprawna automatyzacja to podstawa każdego efektywnego procesu produkcyjnego. Nowości i najnowsze, skuteczne wdrożenia zostaną przedstawione na konferencji w Bytomiu.
Dzięki zwiększeniu udziału maszyn i technologii w niektórych procesach produkcyjnych zwiększa się wydajność i optymalizują się koszty produkcji. Jakie są największe trudności z wdrożeniem procesów automatyzacji? To bardzo postępowa dziedzina,bardzo złożona i szybko rozwijająca się. Nie jest to jej wadą, ale na pewno sporym wyzwaniem. Osoby, które się nią zajmują potrzebują stałego dostępu do najbardziej aktualnych informacji. Zostaną one zaprezentowane podczas Konferencji: „Automatyzacja i komunikacja sieciowa w zakładach produkcyjnych”.
Podczas Konferencji Technicznej poza zagadnieniami związanymi z automatyzacją pojawią się także kwestie infrastruktury komunikacyjnej, która jest integralną częścią instalacji technologicznych w przemyśle, energetyce, ect. Prelegenci skupią się m.in. na tematach związanych z uruchamianiem, zarządzaniem i utrzymaniem przemysłowych sieci Ethernet, bezprzewodowych przemysłowych rozwiązaniach komunikacyjnych. Opowiedzą o nowych protokołach i standardach komunikacyjnych, hybrydowym bezpieczeństwie oraz rozwiązaniach „cloud’owych”.
Ścisłe połączenie postępującej integracji poziomu produkcyjnego zakładów przemysłowych z obszarem IT i systemami biznesowymi tworzy dla dostawców urządzeń sieciowych jeszcze bardziej atrakcyjny, ale też konkurencyjny rynek branżowy.
Uczestnictwo w Konferencji zapewni niezwykle cenną, bezpośrednią konsultację z praktykami z obszaru najnowszych rozwiązań w schemacie: prezentacje + praktyczne warsztaty + konsultacje specjalistów = pełna wiedza uczestników.
Dla kogo?
Pracownicy działów produkcji, technicznych, Utrzymania Ruchu, technologicznych i konstruktorskich, badań i rozwoju, zakupów, a takżeprezesi, właściciele, dyrektorzy wykonawczy zakładów produkcyjnych.
W PROGRAMIE M.IN.
- Układy bezpieczeństwa w systemach zrobotyzowanych
- Zalety parametryzacji i pomiarów z wykorzystaniem IO-Link
- Dobór kabli w procesie automatyzacji i komunikacji linii produkcyjnych
- Cyberbezpieczeństwo przemysłowe – jak chronić sieci produkcyjne
- Decentralizacja instalacji i skrócenie czasów przestojów
- Rozproszone systemy pomiarowe w diagnostyce maszyn i procesów
PO CZĘŚCI PRELEKCYJNEJ DLA UCZESTNIKÓW ZOSTAŁY PRZYGOTOWANE DWA PRAKTYCZNE WARSZTATY:
1. ROZWIĄZANIA WIZYJNE W APLIKACJACH PRZEMYSŁOWYCH
Praktyczny kurs na temat skutecznych i sprawdzonych rozwiązań wizyjnych. Uczestnicy dowiedzą się jak skutecznie realizować aplikacje kontroli jakości, a podczas praktycznych ćwiczeń dokładnie zrozumieją przedstawiane koncepcje.
Celem warsztatów jest podniesienie kompetencji zainteresowanych w zakresie wykorzystania rozwiązań wizyjnych do kontroli jakości i usystematyzowanie wiedzy na ten temat. Zgromadzeni zapoznają się także z nowościami z obszaru rozwiązań wizyjnych (system multikamerowy).
2. SYSTEM SIECIOWY W INSTALACJI BEZPIECZEŃSTWA
Eksperci opowiedzą o prostej i przejrzystej instalacji bezpieczeństwa, dzięki której można zmniejszyć czasy przestojów w zakładzie, przy zachowaniu najwyższych parametrów bezpieczeństwa.Warsztaty będą nastawione na zdobycie praktycznej wiedzy w zakresie uruchomienia i szybkiej diagnostyki instalacji Safety.
Celem warsztatów jestpodniesienie kompetencji pracowników działu Konstrukcji Maszyn i Utrzymania Ruchu w zakresie wykorzystania systemów Safety oraz wiedzy w zakresie systemów Safety w TIA Portal. Zaprezentowane zostaną także możliwości sieci PROFIsafe.
Wydarzenie odbywa się pod Patronatem Honorowym Krajowej Izby Gospodarczej.
Informacje i rejestracja:
http://www.axonmedia.pl/konferencje/rejestracja/automatyzacja-komunikacja-sieciowa-listopad-2018-bytom/
Co otrzymasz w ramach uczestnictwa?
- udział w prelekcjach i wybranym warsztacie
- przerwy kawowe i ciepły poczęstunek
- imienny certyfikat potwierdzający udział w konferencji
- pakiet materiałów konferencyjnych
- dostęp do prasy branżowej