Konferencja naukowo-techniczna Automotive

- | Konferencja | Legnica

Piąta edycja konferencji Automotive odbędzie się w Legnicy w dniach 26-27 września 2019 r. Wydarzenie jest płaszczyzną wymiany doświadczeń i prezentacji innowacyjnych rozwiązań w zakresie digitalizacji, automatyzacji i robotyzacji. Partnerem Technologicznym konferencji jest firma Siemens. Podczas spotkania omówione zostaną najnowsze trendy i wdrożenia w zakładach przemysłowych branży motoryzacyjnej, ze szczególnym uwzględnieniem napędów przyszłości.

Konferencja naukowo-techniczna Automotive

Do udziału w konferencji organizatorzy zachęcają w szczególności kierowników utrzymania ruchu, kierowników działu konstrukcyjnego, technologów, inżynierów produkcji i inżynierów procesu produkcyjnego, osoby odpowiedzialne za zakupy oraz osoby odpowiedzialne za planowanie inwestycji.

Data i miejsce konferencji: 26-27 września 2019, Legnica, Qubus Hotel.

Tegoroczna edycja konferencji Automotive podzielona została na cztery sesje tematyczne dotyczące odpowiednio: digitalizacji, automatyzacji i robotyzacji procesów produkcyjnych, rozwiązań chmurowych, kwestii logistycznych w cyfrowych fabrykach oraz utrzymania ruchu. Zaproszeni prelegenci skupią się na zaprezentowaniu innowacyjnych wdrożeń w zakładach przemysłowych branży motoryzacyjnej w formie case study. Dla uczestników będzie to szansa na zapoznanie się z globalnymi trendami w zakresie standardów technologicznych w Cyfrowej Fabryce 4.0 oraz nawiązanie kontaktu z jej przedstawicielami w Polsce.

Partnerem Branżowym konferencji jest firma Mercedes-Benz Manufacturing Poland, która w tym roku uruchomi produkcję silników w nowej fabryce w Jaworze. Jest to jedna z wielu tego typu inwestycji zrealizowanych w ostatnich latach na terenie Polski przez koncerny motoryzacyjne, takie jak Toyota czy Fiat Chrysler Automobiles (FCA).

Partnerem Głównym tegorocznej konferencji jest firma Aiut, natomiast Patronat Honorowy objęły instytucje mające istotne znaczenie dla branży: Związek Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych - Konfederacja Lewiatan, Polska Izba Motoryzacji, Przemysłowy Instytut Motoryzacji, Urząd Dozoru Technicznego, Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR, Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz czołowe uczelnie techniczne - Politechnika Krakowska, Politechnika Śląska oraz Politechnika Wrocławska. Do współpracy zaproszona została również Politechnika Opolska.