Furnica i SOFab – targi producentów wyrobów z drewna i branży meblarskiej

- | Targi krajowe | Poznań

W dniach 10-13 września – wspólnie z targami DREMA – odbędą się w Poznaniu targi Furnica oraz SoFab, przeznaczone dla producentów wyrobów z drewna i branży meblarskiej.

Furnica i SOFab – targi producentów wyrobów z drewna i branży meblarskiej

Oba sektory należą do dynamicznie rozwijających się obszarów polskiego przemysłu – w roku 2018 zanotowały łączną sprzedaż w wysokości 95 mld zł, a ich potencjał eksportowy szacuje się na poziomie 11 mld euro. Rodzime firmy specjalizujące się w tego rodzaju wyrobach zaczynają jednak odczuwać skutki wyczerpywania się rezerw mocy wytwórczych oraz braki kadrowe, konieczna jest też modernizacja parku maszynowego przy dużym nacisku na automatyzację produkcji. Tematyką spajającą wszystkie trzy poznańskie imprezy będą więc rozwiązania dotyczące Przemysłu 4.0, mające stanowić remedium na te problemy. Na hasło przewodnie targów DREMA wybrano technologie jutra, zaś kluczowym punktem programu SOFAB 2019 uczyniono Tapicernię 4.0, czyli przestrzeń prezentacji w pełni zautomatyzowanego procesu produkcji mebli tapicerowanych z zastosowaniem robotów przemysłowych. Z kolei nowością targów FURNICA będzie Fabryka Mebli na Żywo – Innowacyjna Kuchnia, czyli pokaz najnowszych technologii produkcji mebli kuchennych z wykorzystaniem nowoczesnych maszyn i innowacyjnych rozwiązań w zakresie okuć meblowych.

Ekspozycje targowe podzielone zostaną na dwie ścieżki technologiczne: Drewno (szeroko pojęta obróbka drewna) i Płyta (produkcja i dalsze wykorzystanie płyt drewnopochodnych w przemyśle meblarskim). Takie założenie pozwoli wystawcom w sposób holistyczny pokazać wszystko to, co nowoczesny przemysł drzewny i meblarski ma obecnie do zaoferowania. Na uczestników czeka też bogaty program prezentacji i warsztatów, a także m.in. Kongres Przemysłu Drzewnego KOOPDREW, Ogólnopolski Kongres Meblarski oraz spotkania kooperacyjne B2B Wood Meetings.