Seminarium internetowe na temat pakietu MTP Suite

| Seminarium | on-line

Producent oprogramowania przemysłowego, firma COPA-DATA, wprowadziła pakiet MTP (Module Type Package) Suite jako część swojej platformy oprogramowania zenon. Aby wprowadzić tę technologię do sektora nauk przyrodniczych i przemysłu procesowego, firma przeprowadzi bezpłatne webinarium MTP with zenon. Odbędzie się ono 3 maja 2022 r. o godz. 9.00 i 16.00 czasu środkowoeuropejskiego. Uczestnicy powinni wcześniej zarejestrować się na wydarzenie, na stronie internetowej COPA-DATA.

Seminarium internetowe na temat pakietu MTP Suite

Webinarium zostało przygotowane z myślą o producentach oryginalnego sprzętu (OEM) i klientach końcowych z branży procesowej, którzy chcą wykorzystać technologię do zwiększenia elastyczności i modułowości swojej produkcji. W trakcie seminarium uczestnicy zdobędą podstawową wiedzę na temat MTP, jej roli w naukach przyrodniczych oraz przemyśle chemicznym, a także przedstawią przykład rzeczywistego projektu, w którym technologia ta jest wykorzystywana w praktyce.

Co to jest MTP?

MTP to międzybranżowa i międzyprodukcyjna standaryzacja interfejsów różnych części maszyn, które tworzą moduł. Podstawowym wymogiem produkcji modułowej są jednolite opisy informacji dla modułów. MTP umożliwia to, dzieląc linię produkcyjną na mniejsze moduły i sprawiając, że wszystkie one mówią tym samym językiem, dzięki czemu są wymienne.

- Pakiet zenon MTP Suite można porównać do domowego biura. Niezależnie od tego, jakiej marki jest komputer lub laptop, można bez żadnych problemów podłączyć klawiaturę innego producenta. W prosty sposób można podłączyć nawet drukarkę, co daje użytkownikowi szybki dostęp do kolejnego poziomu funkcji. Podobnie, MTP umożliwia użytkownikom bezpośredni dostęp do usług poszczególnych modułów - wyjaśnia Bernhard Korten, Industry Manager for Life Sciences and Process Industry w COPA-DATA.

W zakładzie produkcyjnym funkcjonalność tę uzyskuje się poprzez integrację MTP z warstwą orkiestracji procesów (POL). Jak sama nazwa wskazuje, jest to warstwa technologiczna zakładu, w której kierowane i uruchamiane są różne procesy.

- Model MTP obiecuje krótszy czas wprowadzenia na rynek produkcji seryjnej, niż wiele innych metod, ze względu na łatwość integracji prefabrykowanych modułów. Podczas webinarium sprawdzimy, jak prosta integracja różnych modułów produkcyjnych może pozwolić producentom na wytwarzanie wielu rodzajów produktów przy niewielkim wysiłku inżynieryjnym - stąd określenie, którego użyliśmy do opisania tej technologii: plug-and-produce - mówi Bernhard Korten.

Oprócz Bernharda Kortena w webinarium udział wezmą: Giuseppe Menin - również Industry Manager w dziale Life Sciences i Process Industry, Christof Franzke - Senior Technical Consultant for Key Accounts, Mathias Lackner - Technical Project Leader oraz Herbert Oberauer - Developer w COPA-DATA.

Więcej informacji na temat pakietu zenon MTP Suite można znaleźć na stronie www.copadata.com/pl/przemyslowa/mtp-produkcja-modulowa/.
Aby wziąć udział w webinarium należy zarejestrować się na stronie go.copadata.com/mtp-webinar.