Osprzęt sterowniczo-sygnalizacyjny Schlegel

| Prezentacje firmowe Artykuły

Przyciski sterownicze i lampki sygnalizacyjne firmy Schlegel wyróżniają się wysoką niezawodnością i nowoczesnym wzornictwem. Od wielu lat zdobywają corocznie nagrody i wyróżnienia za koncepcję i wykonanie.

Osprzęt sterowniczo-sygnalizacyjny Schlegel

W ofercie firmy dostępne są elementy przeznaczone do montażu w otworach standardowych o średnicach 30, 22 i 16mm oraz prostokątne 23x23mm, 24x24mm, 24x48mm i 26x26mm. Wszystkie przyciski, przełączniki i lampki mają standardowo stopień ochrony IP65, dostępne są również wykonania IP67 i IP69K.

Szeroki wachlarz wariantów napędów - np. przyciski, przełączniki pozycyjne, przełączniki wahliwe, przyciski grzybkowe przyciski awaryjne, przełączniki kluczykowe czy przyciski kluczykowe, zapewnia możliwość zrealizowania najbardziej wymagających aplikacji.

Podczas projektowania omawianych elementów położono duży nacisk na zapewnienie bogatej palety dostępnych oznaczeń i symboli oraz wygodę i łatwość ich stosowania. Dlatego do dyspozycji jest bardzo dużo standardowych, gotowych frontów umieszczanych zarówno pod kolorowymi lub bezbarwnymi, przeźroczystymi pokrywkami, jak też na specjalnych, dodatkowych podstawkach. Bogata oferta oznaczeń gwarantuje możliwość stworzenia czytelnego i przejrzystego panelu operatorskiego.

Od tylnej strony elementów Schlegel zapewnia również szeroki wybór osprzętu – kontakty z zaciskami śrubowymi w wariancie modułowym i kompaktowym, system z zaciskami bezśrubowymi (Cage Clamp na licencji Wago) lub moduły subkompaktowe z wsuwkami 2,8mm. Wszystkie moduły mają samoczyszczące się kontakty, a rowkowana powierzchnia zestyków gwarantuje pewność działania. Rozłączenie zestyków jest podwójne a w przypadku rozwiernych – wymuszone. Mostki zestyków i podłączenia są srebrzone, a na życzenie mogą być złocone.

System modułowy z zaciskiem śrubowym pozwala na łączenie pojedynczych modułów w maksymalnie elementowe pakiety wedle potrzeb. Umożliwia to złożenie przycisku (chwilowy) lub przełącznika (stabilny) o praktycznie dowolnej kombinacji zestyków.

Głębokość zabudowy jest taka sama niezależnie od ilości zestyków (w wyjątkiem wariantu 6-polowego), a podłączenia łatwo dostępne. System modułowy z zaciskiem sprężynowym umożliwia złożenie kombinacji do trzech modułów na jednym poziomie przy maksymalnie trzech poziomach.

System zestyków kompaktowych ma zdefiniowane kompletacje od jednego do maksymalnie czterech zestyków z gniazdem żarówki. Moduły kompaktowe mają małą głębokość zabudowy a podłączenie nasuwkami umożliwia szybki i pewny montaż. Przyciski podświetlane i lampki mogą być wyposażone w gniazda do oprawek BA9s, T5,5K lub całoszklane W2x4,6d, a jako źródła światła można wykorzystywać standardowe żarówki lub diody LED w stosownych oprawkach.

Montaż napędów wszystkich typoszeregów jest bardzo prosty i szybki za pomocą nakrętki, a odpowiednie nasadki do elektronarzędzi umożliwiają dodatkowe skrócenie czasu montażu.

Więcej informacji www.schlegel.com.pl

 

Nowimex s.c.

ul.Kremowa 65a

02-969 Warszawa

tel. 022 816 85 79

info@nowimex.com.pl

www.nowimex.com.pl