Energooszczędne rozwiązania firmy SEW-Eurodrive w zakresie automatyki przemysłowej

| Prezentacje firmowe Artykuły

Przyszłość należy do produktów specjalnie zaprojektowanych w celu realizacji konkretnych zadań, w tym energooszczędności. SEW-Eurodrive jako lider na światowym rynku automatyki przemysłowej inwestuje w rozwój nowych technologii - wynikiem takich badań jest urządzenie Movigear - mechatroniczny system napędowy.

Energooszczędne rozwiązania firmy SEW-Eurodrive w zakresie automatyki przemysłowej

EKONOMICZNA WYDAJNOŚĆ

Większa sprawność energetyczna pozwala ograniczyć zużycie energii i koszty operacyjne. Oszczędzanie energii stanowi nie tylko ważny wkład w ochronę środowiska - jest także opłacalne finansowo. W wielu branżach, takich jak przemysł samochodowy, spożywczy i związany z napojami, logistyka na lotniskach oraz ogólna logistyka transportowa, kwestia całkowitego kosztu posiadania (Total Cost Of Ownershipd - TCO) staje się coraz ważniejsza. Zastosowana technika napędowa oraz jej sprawność całkowita odgrywają obecnie ważną rolę. Centralny Związek Przemysłu Elektrotechnicznego i Elektrycznego (ZVEI) w Niemczech przeprowadził szczegółową analizę, w wyniku której potwierdzona została teza, iż systemy zasilane elektrycznie są odpowiedzialne za ponad dwie trzecie zużycia energii elektrycznej przez przemysł.

MOVIGEAR

Z tego względu coraz więcej firm inwestuje w najnowsze rozwiązania. Mechatroniczny system napędowy Movigear firmy SEW-Eurodrive stanowi dla nich nie tylko inwestycję w przyszłościową i inteligentną technikę napędową, lecz pomaga również w natychmiastowym obniżeniu kosztów energii.

Jako przykład może służyć sprawność silnika Movigear, który już dziś znacznie przewyższa wymogi klasy sprawności IE4 (silniki o najwyższej sprawności - Super Premium Efficiency). Klasa ta jest obecnie rozważana jako projekt przez Międzynarodową Komisję Elektrotechniczną (IEC). Całkowita sprawność urządzenia Movigear (przekładni, silnika i elektroniki napędu) jest z tego względu znacznie większa niż w przypadku konwencjonalnych rozwiązań napędowych i ma znaczny wkład w zmniejszenie strat energii podczas eksploatacji systemu.

BUDOWA SYSTEMU

Movigear jest inteligentnym, zdecentralizowanym, mechatronicznym układem napędowym łączącym przekładnię z silnikiem i sterowaniem. Cechy produktu: duża niezawodność i żywotność, kompaktowa konstrukcja, zredukowane warianty umożliwiające standaryzację i obniżenie kosztów magazynowania, funkcjonalne oprogramowanie, energooszczędność, niska emisja hałasu, powierzchnie przystosowane do wymogów sanitarnych, okablowanie tylko jednym przewodem (zasilanie i komunikacja).

Movigear łączy w sobie perfekcyjnie dopasowane do siebie elementy techniki napędowej składającej się z motoreduktorów, elektroniki napędowej oraz opcji sterowania. Charakteryzuje się bardzo wysoką sprawnością całkowitą, co wpływa na znaczne obniżenie kosztów energii. Za opracowanie systemu Movigear firma SEW-Eurodrive otrzymała nagrodę Frost and Sullivan Award 2007 w kategorii najbardziej innowacyjny produkt roku na europejskim rynku napędów elektrycznych.

Aby zapoznać Państwa z najbardziej skutecznymi rozwiązaniami, stworzona została strona internetowa www.sew-energooszczednosc.pl. Zapraszamy Państwa do jej odwiedzenia. Zapraszamy również na targi Automaticon w Warszawie (Hala 1, Stoisko B18/ C15).

SEW-Eurodrive Polska Sp. z o.o.
ul. Techniczna 5
92-518 Łódź
tel. 42 676 53 00
faks 42 676 53 49
www.sew-eurodrive.pl
sew@sew-eurodrive.pl