Silniki i pozycjonery Festo

| Prezentacje firmowe Artykuły

Unikalny w skali światowej Modułowy System Mechatroniczny Festo obejmuje komponenty, moduły oraz systemy wraz z oprogramowaniem. Łączy w sobie wszystkie typy automatycznego sterowania ruchem: napędy pneumatyczne, serwopneumatyczne i elektryczne, które mogą być stosowane w zależności od potrzeb aplikacyjnych.

Silniki i pozycjonery Festo

Fot. 1. Pozycjoner silnika serwo CMMP-AS

System ten zawiera szeroką gamę silników i pozycjonerów, w tym silniki serwo, skokowe oraz silniki skokowe z unikalną funkcją ServoLite. Są one idealnie dopasowane do wszystkich napędów elektrycznych Festo. Mogą być również stosowane w innych zadaniach.

Oferta w zakresie technologii silników serwo obejmuje pozycjoner silnika serwo o rozszerzonej funkcjonalności CMMP-AS, pozycjoner standardowy CMMS-AS oraz silnik serwo EMMS-AS. Charakteryzują się one dużą dynamiką i precyzją kontroli położenia.

POZYCJONER SILNIKA SERWO CMMP-AS

Fot. 2. Pozycjoner silnika serwo CMMS-AS

Pozycjoner silnika serwo serii premium CMMP-AS stanowi wysoce funkcjonalne rozwiązanie na potrzeby dynamicznego sterowania ruchem. Pozwala na idealne sterowanie krzywką elektroniczną.

POZYCJONER SILNIKA SERWO CMMS-AS

Pozycjoner silnika serwo CMMS-AS jest przeznaczony do standardowych zadań pozycjonowania z wykorzystaniem sterowania za pomocą wejść/ wyjść lub połączeń sieciowych.

SILNIK SERWO EMMS-AS

Fot. 3. Silnik serwo EMMS-AS

Jest to silnik bezszczotkowy, synchroniczny, wyposażony w wirnik z magnesami stałymi. Współpracuje z obydwoma typami pozycjonerów. Jest dostępny dla ośmiu zakresów momentu obrotowego.

Tabela. Parametry techniczne omawianych urządzeń

Został zaprojektowany do zadań pozycjonowania dynamicznego. Ważniejsze cechy:

  • enkoder jednoobrotowy (standard) lub wieloobrotowy (opcja),
  • obudowa silnika oraz złącze zasilania i enkodera o stopniu ochrony IP65,
  • wałek silnika o stopniu ochrony IP54 (IP65 z opcjonalnym dodatkowym uszczelnieniem),
  • dostosowane przekładnie planetarne o stopniu ochrony IP54.

Festo Sp. z o.o.
ul. Mszczonowska 7, 05-090 Raszyn
tel. 22 711 41 00, faks 22 711 41 02
festo_poland@festo.com
www.festo.pl