Testy laserów we własnym zakładzie – najlepszy sposób na rozwianie wątpliwości dotyczących znakowania laserowego

| Prezentacje firmowe Artykuły

W dziedzinie znakowania produktów wciąż dominującymi urządzeniami są drukarki atramentowe typu ink jet. Lasery są mało popularne z wielu powodów - wśród potencjalnych użytkowników budzą obawy zarówno ze względów ekonomicznych, gdyż wymagają sporych początkowych nakładów inwestycyjnych, jak też ze względu na kwestie techniczne. Niewątpliwie najprościej pozbyć się powyższych dylematów poprzez przetestowanie lasera we własnym zakładzie produkcyjnym.

Testy laserów we własnym zakładzie – najlepszy sposób na rozwianie wątpliwości dotyczących znakowania laserowego

Zalet takiego rozwiązania jest bardzo wiele - począwszy od sprawdzenia możliwości zamontowania i dopasowania urządzenia do konkretnej linii produkcyjnej, poprzez sprawdzenie oznakowania na własnych produktach, ale też, co być może jest najbardziej istotne, zapoznanie operatorów ze sprzętem i obsługą oprogramowania. To ostatnie jest, w przypadku laserów Macsa, niezwykle przyjazne i intuicyjne, a jednocześnie cechuje się praktycznie nieograniczonymi możliwościami.

Wspomniane testy trwają standardowo około tygodnia i częstym przypadkiem wśród naszych licznych klientów jest zakup lasera, który pracując przy pełnej wydajności 24 godziny na dobę, najskuteczniej dowodzi zalet znakowania laserowego, tym samym przyczyniając się do późniejszych kolejnych zakupów urządzeń Macsa. Victor-Laser jest od wielu lat dystrybutorem jednego z największych producentów laserów na świecie - firmy Macsa.

Działa ona na rynku od 1908 roku, a już od 1974 roku zajmuje się laserami. Wieloletnie doświadczenie przekłada się na znakomitą jakość oferowanych urządzeń. Podążając za tendencjami występującymi wśród klientów, Macsa stworzyła niepowtarzalny, wyjątkowy w swojej klasie laser iCON i-1010. Cechuje się on kompaktowymi rozmiarami, które pozwalają na montaż nawet w trudnych pozycjach i bardzo zabudowanych maszynach.

Jednocześnie pozwala na znakowanie produktów o bardzo zróżnicowanej powierzchni (papier, etykiety, kartoniki, folia wielowarstwowa, PET, PVC, PP, PE, drewno, szkło i wiele innych). Z kolei cena tego urządzenia z pewnością pozwala na zmianę myślenia o laserach jako bardzo drogich urządzeniach znakujących. W związku z tym iCON jest znakomitym rozwiązaniem dla klientów, pozwalając im zauważyć ogromną zmianę jakości i wygody w zakresie znakowania produktów.

Oczywistą sprawą jest, że jeden typ lasera nie jest w stanie zapewnić pełnej skuteczności na różnych liniach produkcyjnych. W związku z tym w ofercie laserów firmy Victor-Laser znaleźć można szereg rozmaitych urządzeń, umożliwiających dopasowanie ich praktycznie do każdego rodzaju produkcji. Wymienić tutaj należy przede wszystkim lasery o różnych typach, tj. CO2, fiber, YAG, jak również zapewniających różną moc, począwszy od 10W do nawet 200W.

Oferta standardowa jest niezwykle szeroka i obejmuje blisko 50 różnych laserów. Dochodzą do tego dodatkowo urządzenia dedykowane do konkretnych branż, jak choćby lasery przeznaczone dla rozlewnictwa - w szczególności browarów, które zapewniają bardzo dużą prędkość znakowania (nawet do 25 butelek w ciągu sekundy). Testy gwarantują, że dobór lasera jest prawidłowy, czego korzyścią dla naszych klientów są oszczędności finansowe oraz zwiększona efektywność i bezawaryjność urządzeń znakujących, a tym samym brak zatrzymań procesów wytwórczych.

Victor Sp. z o.o.
www.victorlaser.pl