WISE-4000 – sterownik programowany z wykorzystaniem prostych instrukcji warunkowych

| Prezentacje firmowe Artykuły

Gama produktów przeznaczonych do przemysłowej komunikacji M2M firmy ICP DAS w ofercie JM elektronik wzbogaciła się o sterownik programowalny serii WISE (Web Inside, Smart Engine). Urządzenie oznaczone jako WISE-4000 przeznaczone jest do sterowania i zdalnej kontroli urządzeń i procesów przemysłowych oraz zbierania i analizy danych.

WISE-4000 – sterownik programowany z wykorzystaniem prostych instrukcji warunkowych

 

Użytkownik ma do dyspozycji 3 wejścia cyfrowe, 3 wyjścia cyfrowe, 8 wejść analogowych, wbudowany modem GSM/ GPRS, port Ethernet, 2 porty RS232 oraz 1 port RS485. Najistotniejszą funkcjonalnością odróżniającą sterownik WISE-4000 od konkurencyjnych produktów jest wbudowany w urządzenie serwer WWW z zaimplementowaną obsługą instrukcji warunkowych if-then-else. Dzięki tej innowacji WISE-4000 cechuje się intuicyjnym i przyjaznym interfejsem użytkownika opartym o przeglądarkę internetową.

Umożliwia to tworzenie prostych i logicznych sterowań poprzez kilka łatwych operacji, niewymagających umiejętności programowania. Urządzenie wykorzystuje do komunikacji protokół Modbus/ TCP, co pozwala na jego łatwą integrację z dowolnym oprogramowaniem SCADA. Sterownik WISE-4000 jest przystosowany do zasilania dowolnym napięciem stałym z zakresu od 10 do 30 VDC oraz pracy w trudnych warunkach przemysłowych z temperaturami otoczenia od -20 do 70°C. Montaż urządzenia możliwy jest z wykorzystaniem szyny DIN lub za pomocą zestawu do montażu naściennego dołączonego do urządzenia.

JM elektronik
www.jm.pl