WISE-4000 - sterownik programowany z wykorzystaniem prostych instrukcji warunkowych

| Prezentacje firmowe Artykuły

W szerokiej gamie produktów przeznaczonych do przemysłowej komunikacji M2M firmy ICP DAS znajduje się bardzo ciekawy sterownik programowalny serii WISE (Web Inside, Smart Engine). Urządzenie oznaczone jako WISE-4000 przeznaczone jest do sterowania i zdalnej kontroli urządzeń i procesów przemysłowych oraz zbierania i analizy danych.

WISE-4000 - sterownik programowany z wykorzystaniem prostych instrukcji warunkowych

Najistotniejszą funkcjonalnością odróżniającą sterownik WISE-4000 od konkurencyjnych produktów jest wbudowany w urządzenie serwer WWW z zaimplementowaną obsługą instrukcji warunkowych if-then-else. Dzięki tej innowacji, WISE-4000 oferuje intuicyjny i przyjazny w użyciu interfejs użytkownika, który oparty jest o przeglądarkę internetową. Umożliwia to tworzenie prostych schematów logicznych poprzez kilka łatwych operacji niewymagających umiejętności programowania. Urządzenie wykorzystuje do komunikacji protokół Modbus/TCP, co pozwala na jego łatwą integrację z dowolnym oprogramowaniem SCADA.

Komunikację bezprzewodową zapewnia wbudowany modem GSM/ GPRS. Sterownik ma 3 wejścia cyfrowe, 3 wyjścia cyfrowe, 8 wejść analogowych, port Ethernet, 2 porty RS232 oraz 1 port RS485. Sterownik WISE-4000 jest przystosowany do zasilania dowolnym napięciem stałym z zakresu 10 do 30 VDC oraz pracy w trudnych warunkach przemysłowych z temperaturami otoczenia od -20-70°C. Montaż urządzenia możliwy jest z wykorzystaniem szyny DIN lub za pomocą zestawu do montażu naściennego dołączonego do urządzenia.

JM elektronik
www.jm.pl