Osprzęt sterowniczo-sygnalizacyjny Schlegel

| Prezentacje firmowe Artykuły

Przyciski sterownicze i lampki sygnalizacyjne firmy Schlegel wyróżniają się wysoką niezawodnością i przyjemnym, nowoczesnym wzornictwem. Od wielu lat, corocznie zdobywają nagrody i wyróżnienia za koncepcję i wykonanie. Szczególnie atrakcyjne są ostatnio wprowadzone rodziny Rontron-R i Rontron-Q pasujące na otwór 22mm a jednocześnie bardzo płaskie - wystają nad panel tylko 2mm.

Osprzęt sterowniczo-sygnalizacyjny Schlegel

Poza najbardziej typowym rozmiarem na otwór 22mm, dostępne są również na otwory montażowe Ø30 i Ø16 mm oraz prostokątne 23×23, 24×24, 24×48 i 26×26 mm. Wszystkie przyciski, przełączniki i lampki mają standardowo stopień ochrony IP65 a dostępne są również typoszeregi IP67 i IP69K. Szeroki wachlarz wariantów napędów np. przyciski, przełączniki pozycyjne, przełączniki wahliwe, przyciski grzybkowe przyciski awaryjne, przełączniki kluczykowe czy przyciski kluczykowe, zapewnia możliwość zrealizowania najbardziej wymagających aplikacji.

Do dyspozycji jest bardzo dużo standardowych, seryjnie produkowanych szyldzików umieszczanych pod kolorowymi lub bezbarwnymi, przeźroczystymi pokrywkami lub na specjalnych, bocznych podstawkach. Bogata oferta gotowych szyldzików i oznaczników z mnogością znaków i symboli gwarantuje stworzenie czytelnego i przejrzystego panelu operatorskiego. Od "tylnej" strony Schlegel również zapewnia szeroki wybór osprzętu: kontakty z zaciskami śrubowymi w wariancie modułowym i kompaktowym, system z zaciskami bezśrubowymi (Cage Clamp na licencji Wago) lub moduły subkompaktowe z wsuwkami 2,8mm.

Wszystkie moduły mają samooczyszczające się kontakty a rowkowana powierzchnia zestyków gwarantuje pewność działania. Rozłączenie zestyków jest podwójne a w przypadku rozwiernych - wymuszone. Mostki zestyków i podłączenia są srebrzone a na życzenie mogą być złocone. System modułowy z zaciskiem śrubowym pozwala na łączenie pojedynczych modułów w maksymalnie 5-elementowe pakiety wedle potrzeb. Umożliwia to złożenie przycisku (chwilowy) lub przełącznika (stabilny) o praktycznie dowolnej kombinacji zestyków.

Głębokość zabudowy jest taka sama niezależnie od ilości zestyków a podłączenia łatwo dostępne. System modułowy z zaciskiem sprężynowym umożliwia złożenie kombinacji do trzech modułów na jednym poziomie przy maksymalnie trzech poziomach. System zestyków kompaktowych posiada zdefiniowane kompletacje od jednego do maks. czterech zestyków z gniazdem żarówki. Moduły kompaktowe mają małą głębokość zabudowy a podłączenie nasuwkami umożliwia szybki i pewny montaż.

Przyciski podświetlane i lampki mogą być wyposażone w gniazda do oprawek BA9s, T5,5K lub całoszklane W2x4,6d a jako źródła światła można wykorzystywać standardowe żarówki lub LED-y w stosownych oprawkach. Podczas projektowania położono duży nacisk na ergonomię zarówno montażu jak i eksploatacji. Montaż napędów wszystkich typoszeregów jest bardzo prosty i szybki za pomocą nakrętki a odpowiednie nasadki do elektronarzędzi umożliwiają dodatkowe skrócenie czasu montażu.

Nowimex s.c.
www.nowimex.com.pl