Novastar: Innowacyjne rozwiązanie i wysoka funkcjonalność. Nowa platforma obudów bazująca na aluminiowej ramie 19" firmy Schroff

Atrakcyjny wygląd, wysoka funkcjonalność, optymalny dostęp do elektroniki to cechy szczególnie ważne w zastosowaniach laboratoryjnych, testowych, pomiarowych oraz audio-wideo. Właśnie dla tych zastosowań firma Schroff dedykuje Novastar, nowo rozwiniętą platformę szaf zbudowanych przy wykorzystaniu konstrukcji ramy aluminiowej.

Posłuchaj
00:00

Nowa platforma szaf aluminiowych Novastar - wygląd i funkcjonalność

Novastar oferuje atrakcyjny wygląd składając się nawet w najprostszej wersji jedynie z estetycznej ramy i elementów wewnętrznych kryjących i wsporczych. Wewnętrzne elementy obudowy definiują oszczędzającą przestrzeń szerokość szafy o wartości 553mm przy zachowaniu standardu 19" oraz wysokość do 47U. Perforacja 19" jest zintegrowana w przednich i tylnych elementach pionowych ramy co umożliwia zastosowanie standardu 19" wykorzystywanego w aparaturze pomiarowej, wzmacniaczach oraz innych urządzeniach.

W wielu przypadkach szafa nie jest wyposażona w drzwi w celu zapewnienia lepszego bezpośredniego dostępu do aparatury wymaganego przy obsłudze i serwisie. Jeśli jest to wymagane, szafa może zostać również wyposażona w drzwi stalowe lub szklane. Drzwi cechują się innowacyjnym systemem zawiasów umożliwiającym otwarcie o kąt 180°. Dodatkowo, drzwi mogą zostać łatwo zdemontowane bez potrzeby użycia narzędzi. Ta sama zasada tyczy się zmiany ich maksymalnego otwarcia.

Rama szafy może być rozmontowana, składa się z elementów odlewanych ciśnieniowo oraz profili aluminiowych, które zapewniają Novastar szeroki zakres rozwiązań oraz wyjątkową wytrzymałość na którą nie ma wpływu lekka konstrukcja szafy. Novastar oferuje poziom ochrony klasy IP 40 oraz maksymalne obciążenie statyczne 400kg (przetestowane zgodnie IEC 61 587-1). Szczelina w elementach pionowych ramy może zostać wykorzystana do montażu ramienia wsporczego dla monitorów lub innych akcesoriów wymagających montażu w bliskości aparatury zamontowanej w szafie.

Półki stałe lub teleskopowe, prowadnice ślizgowe oraz inne akcesoria dają szerokie możliwości rozbudowy. Zamki szybko otwierane nowej konstrukcji paneli bocznych są zaprojektowane tak, aby można było je wykorzystać jako uchwyty służące do przenoszenia szaf mniejszych rozmiarów. Przy zastosowaniu kółek oraz wbudowanych regulowanych podpór, Novastar staje się idealnym rozwiązaniem dla zastosowań gdzie wymagane jest przemieszczanie szafy. Podstawowe chłodzenie szafy realizowane jest poprzez konwekcje naturalną (np. szczeliny w panelu tylnym).

Jeśli jest to wymagane, Novastar może zostać wyposażony w różnorodne systemy wentylacji takie jak np. unoszona pokrywa z wentylatorami. W standardzie, rama, pokrywy oraz elementy bazowe są wykończone malowaniem RAL 7021 (czarno szary), panele boczne natomiast malowaniem RAL 7035 (jasno szary). Gama szaf Novastar może być dostarczony w 21 innych kolorach na zamówienie klienta (w jednym kolorze lub kombinacji kilku) poprzez system modyfikacja SevicePLUS firmy Schroff . Dzięki szerokiemu zakresowi cześci standardowych i akcesoryjnych, Novastar może być konfigurowany indywidualnie, ponadto jest dostępny w ciągu 10 dni roboczych.

Tomasz Tucholski
Dyrektor Handlowy
Pentair Poland Sp. z o.o.

www.pentair.com

Zobacz więcej w kategorii: Prezentacje firmowe
Przemysł 4.0
Jak system ERP zwiększa efektywność zarządzania zleceniami i procesem produkcyjnym?
Silniki i napędy
Nowy przenośnik taśmowy VarioFlow: elastyczny i płynny transport w branży FMCG i farmacji z kompletną ofertą komponentów z jednego źródła
Silniki i napędy
Nowe funkcje napędów EURA Drives - wsparcie dla gospodarki wodno-kanalizacyjnej
Roboty
TFM Robotics, coboty Techman Robot i automatyzacja procesów
Roboty
Irpark: polskie roboty mobilne wspierane przez AI
Roboty
Od AGV do AMR - ewolucja inteligentnego transportu wewnętrznego
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Kwiecień 2025
Rynek
Nie tylko technologie
Rynek
Produkcja przemysłowa

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów