Dyski półprzewodnikowe w ofercie Guru Control Systems

Migracja do zastosowań przemysłowych, nowych technologii, stosowanych w komputerach powszechnego użytku, jest znanym zjawiskiem. Przykładem mogą być ekrany wielodotykowe czy okienkowe interfejsy człowiek-komputer. W przypadku półprzewodnikowych pamięci masowych było odwrotnie. Ze względu na wysokie do niedawna ceny nie miały one szerszego wykorzystania w zastosowaniach popularnych. W zastosowaniach przemysłowych natomiast, w których cena nie jest krytycznym czynnikiem, ale niezawodność jest, były stosowane od dawna. Obecnie są powszechnie wykorzystywane w komputerach przemysłowych i coraz szerzej w komercyjnych.

Posłuchaj
00:00

DYSKI FIRMY ADLINK TECHNOLOGY

Firma Adlink Technology oferuje kilka serii dysków półprzewodnikowych z interfejsem SATA-3. Interfejs ten umożliwia osiągnięcie szybkości transferu do 6 Gb/s i jest zgodny z poprzednimi wersjami SATA: SATA-2 (3 Gb/s) i SATA (1,5 Gb/s).

Fot. 1. ASD18-MLC

Seria ASD18-MLC to dyski SSD w formacie 1,8" (77,7 × 53,5 × 3,4 mm) z pamięcią Flash MLC (Multi-Level Cell) NAND o pojemnościach 64, 128 i 256 GB. Przy operacjach sekwencyjnych pozwalają one na uzyskanie szybkości odczytu do 400 MB/s, a zapisu - do 300 MB/s. Natomiast przy operacjach swobodnych (przypadkowych) na blokach 4 KB pozwalają na osiągnięcie przy odczycie do 17 tys. operacji/s, a przy zapisie do 11 tys. operacji/s.

Fot. 2. ASDHS-MLC

Zbliżone parametry zapewniają dyski ADSHS-MLC o pojemności 64GB, które są zgodne ze specyfikacją JEDEC MO-297. Mają one wymiary 54,0 × 40,0 × 3,5mm i zawierają pamięć Flash MLC (Multi-Level Cell) NAND z technologią Toggle Mode.

Seria ASD25-SLC to dyski SSD w formacie 2,5" (100 × 68,85 × 9,5 mm) z pamięcią Flash SLC (Single-Level Cell) NAND o pojemnościach 64 i 128 GB. Przy operacjach sekwencyjnych pozwalają na uzyskanie szybkości odczytu do 470 MB/s, a zapisu - do 385 MB/s. Natomiast przy operacjach swobodnych na blokach 4 KB pozwalają na osiągnięcie przy odczycie do 20 tys. operacji/s, a przy zapisie do 14 tys. operacji/s. Dyski te są dostępne w dwóch zakresach temperatur pracy: standardowym 0 ~ 70°C i przemysłowym -40 ~ +85°C.

Fot. 3. ASD25-SLC

Seria ASD25-MLC to dyski SSD w formacie 2,5" (100 × 68,85 × 9,5 mm) z pamięcią Flash MLC (Multi-Level Cell) NAND o pojemnościach 64, 128 i 256 GB. Przy operacjach sekwencyjnych pozwalają na uzyskanie szybkości odczytu do 400 MB/s, a zapisu - do 300 MB/s. Natomiast przy operacjach swobodnych na blokach 4 KB pozwalają na osiągnięcie przy odczycie do 20 tys. operacji/s, a przy zapisie do 14 tys. operacji/s. Dyski te są dostępne w dwóch zakresach temperatur pracy: standardowym 0 ~ 70°C i przemysłowym -40 ~ +85°C.

Produkowane przez firmę Adlink dyski półprzewodnikowe zawierają pamięci Flash NAND w technologii 32 nm firmy Toshiba. Dyski te są zgodne ze specyfikacją ATA/ATAPI-8. Obsługują rozszerzone właściwości SMART ATA, zestaw poleceń NCQ (Native Command Queuing) oraz operację TRIM.

Fot. 4. ASD25-MLC

Dyski SSD są zasilane z pojedynczego napięcia: seria ASD18-MLC z +3,3VDC, a pozostałe serie z +5 VDC. Dla wszystkich serii producent zapewnia MTBF >1,5 mln godzin oraz minimum 5 lat pracy. Produkty te wytrzymują udary 1500 g w czasie 0,5ms oraz wibracje w czasie pracy 7 ~ 800 Hz przy 2,17 grms. Powyższe dyski SSD spełniają wymagania: UL, CE, RoHS i Microsoft WHQL.

GURU Control Systems posiada w swojej ofercie także dyski półprzewodnikowe firmy IEI, pracujące w standardowym lub w przemysłowym zakresie temperatur. Mają one format 2,5" oraz interfejsy IDE/ATA (serie iFD-2500JC/JW) lub SATA-2 (pozostałe serie). Są one zasilane z pojedynczego napięcia stałego +5 VDC.

Fot. 5. iFD-2510

W zależności od serii pozwalają one na uzyskanie transferu danych:

  • iIFD-2500JC/JW - pojemności 8 ~ 128 GB - odczyt do 85 MB/s, zapis - do 75 MB/s;
  • iFD-2510IS/WT - pojemności 8 ~ 128 GB - odczyt do 37 MB/s, zapis - do 37 MB/s;
  • iFD-2500RS/RW - pojemności 1 ~ 32 GB - odczyt do 60 MB/s, zapis - do 40 MB/s;
  • iFD-2000JC/JW - pojemności 8 ~ 128 GB - odczyt do 160 MB/s, zapis - do 140 MB/s.

Dyski te są odporne na udary 1500 g w czasie 0,5ms i wibracje 7 ~ 2000Hz przy 20 g. Spełniają one wymagania: RoHS, CE i FCC.

WIĘCEJ INFORMACJI

Wszystkie przedstawione produkty są dostępne u polskiego dystrybutora Adlink oraz IEI - w firmie Guru Control Systems. Celem zapoznania się ze szczegółami technicznymi, opisami, cenami - zapraszamy do internetowej platformy informacyjno-handlowej www.kamlab.pl.

Guru Control Systems
KamLAB

www.guru.com.pl

Powiązane treści
Dyski przemysłowe firmy Innodisk
Dyski do zadań specjalnych. Przemysłowe dyski SSD i karty pamięci Flash - kompendium
Zobacz więcej w kategorii: Prezentacje firmowe
Silniki i napędy
Serwohydrauliczny napęd Bosch Rexroth zwiększa sprawność energetyczną pras do głębokiego tłoczenia
Obudowy, złącza, komponenty
277 powodów, by wybrać przyszłość bez smarowania. NOWOŚCI igus na 2025 rok
PLC, HMI, Oprogramowanie
Bosch Rexroth oferuje usługę FOTA - aktualizowanie sterowników – także pochodzących od innych producentów
Pomiary
PL Flush – precyzyjny czujnik ciśnienia do aplikacji z ograniczoną przestrzenią montażową
Pomiary
Ekran dotykowy, wyjście HDMI, mała masa, kompaktowe wymiary - nowe oscyloskopy Voltcraft z serii DOV
Bezpieczeństwo
Obniżenie kosztów suwnic wewnętrznych nawet o 40% dzięki nowemu prowadnikowi ślizgowemu firmy igus
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Czerwiec 2025
Temat miesiąca
Wod-kan, uzdatnianie wody i oczyszczanie ścieków
Technika
Ochrona przed korozją

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów