ASTOR - sterowniki do każdej aplikacji

| Prezentacje firmowe Artykuły

XL6e to kompaktowe rozwiązanie integrujące 6" panel operatorski, sterownik PLC oraz wbudowaną obsługą sygnałów I/O. Dotykowy ekran operatorski obsługuje 32K kolorów, pozwala na zbudowanie do 1000 ekranów oraz wyposażony jest w klawiaturę funkcyjną.

ASTOR - sterowniki do każdej aplikacji

HORNER APG XL6E

Sterownik dysponuje 256kB pamięci programu wykonywanego z prędkością 0,2 ms/kB oraz ma wbudowane 2 porty szeregowe pracujące w standardzie RS232/485, port Ethernet z obsługą protokołów Modbus TCP Klient/Server, EGD, Ethernet IP, Web Server, FTP Server oraz port CAN, który umożliwia pracę sterownika w sieci CsCAN oraz CANopen.

Standardowym wyposażeniem są również 2 porty USB (programowanie, obsługa pendrive) oraz port MicroSD do obsługi kart pamięci. XL6e może zostać rozbudowany o obsługę opcjonalnych modułów komunikacyjnych: Profibus DP Slave oraz modemu GSM pozwalającego na zdalne programowanie oraz pracę w sieci GPRS.

W zależności od modelu w sterownik wbudowana jest obsługa pewnej ilości sygnałów (do 24DI, 16DO, 4AI, 2AO). Rozbudowa o obsługą kolejnych może mieć charakter lokalny lub oddalony wykorzystując w tym celu rozwiązania SmartMod, Smart- Stix oraz SmartBlock. Programowanie (w języku LD, ST, SFC, FBD, IL) oraz konfiguracja ekranów operatorskich realizowana jest przy pomocy bezpłatnego narzędzia Cscape.

PACSYSTEMS RX3I

Kontrolery PACSystems RX3i to uniwersalne rozwiązania o budowie modułowej przeznaczone do średnich i dużych aplikacji, gdzie sterowany proces może mieć charakter ciągły, wsadowy, dyskretny lub obsługiwać serwonapędy.

Elastyczna platforma RX3i oraz skalowalność pozwalają na pracę w różnych architekturach: począwszy od aplikacji jednosterownikowych po systemy rozproszone wysokiej dostępności wykorzystujące redundancję jednostek centralnych, modułów i magistral komunikacyjnych oraz zasilaczy. RX3i może być również elementem składowym systemu DCS Proficy Process Systems.

Dostępne w ramach serii jednostki centrale mają do 64MB pamięci oraz procesory 1GHz i wyposażone są w dwa porty szeregowe. Charakterystyczną cechą serii RX3i jest bogata lista dostępnych modułów komunikacyjnych pozwalających na pracę RX3i w praktycznie wszystkich sieciach przemysłowych oraz możliwość zamiennego stosowania modułów I/O dedykowanych do serii RX3i z modułami do serii 90-30.

Programowanie, serwis oraz rozbudowa kontrolera może odbywać się na ruchu bez zatrzymywania pracy, a algorytm sterujący może być napisany w LD, IL, ST, FBD lub C. Bardzo bogata funkcjonalność oraz możliwości programistyczne sprawiają, że programowanie RX3i jest szybkie i intuicyjne.

VERSAMAX MICRO PLUS

VersaMax Micro Plus to rodzina kompaktowych sterowników programowalnych firmy GE Intelligent Platforms, których możliwości i funkcjonalność pozwalają na stosowanie tych rozwiązań przy automatyzacji małych i średnich systemów w większości branż.

Wszystkie modele wyposażone są w 48KB pamięci z możliwością programowania i konfiguracji PLC na ruchu oraz dwa porty z czego jeden jest wymienny i pozwala na obsługę modułów komunikacyjnych RS232, RS485, Ethernet, USB lub Flash. Lista dostępnych modeli obejmuje jednostki z wbudowaną obsługą 20, 40 lub 64 sygnałów we/wy, które w zależności od wersji obsługują sygnały przekaźnikowe lub tranzystorowe.

Sterowniki mają wbudowany zegar RTC oraz cztery 32 bitowe liczniki wysokiej częstotliwości mogące zliczać w 2 kierunkach, a modele z wyjściami tranzystorowymi obsługują dwa kanały PWM/PTO wykorzystywane przy obsłudze silników. Dodatkowo VersaMax Micro Plus ma wbudowane zabezpieczenie przed zwarciem i przeciążeniem.

Rozbudowa sterowników serii Micro Plus pozawala na dołożenie maksymalnie 4 dodatkowych modułów rozszerzeń. Dzięki temu ilość obsługiwanych w systemie sygnałów wzrasta do 320 co pozwala na obsługę większych obiektów. Lista dostępnych modułów obejmuje modele obsługujące sygnały dyskretne, analogowe oraz pochodzące z czujników termoparowych i rezystancyjnych.

ASTOR
www.astor.com.pl