Przemysłowe przewody Ethernet - ruch w każdym kierunku

| Prezentacje firmowe Artykuły

Dostawca produktów i rozwiązań z tworzyw sztucznych, firma igus, zaprezentowała podczas targów SPS/IPC/Drives wiele nowości w zakresie przewodów chainflex do systemów prowadników przewodów oraz liniowych napędów elektrycznych drylin E.

Przemysłowe przewody Ethernet - ruch w każdym kierunku

Do głównych atrakcji na stoisku firmy igus należały, między innymi, przewody Industrial Ethernet do prowadników kablowych. Ich specjalna konstrukcja zapewnia niezmiennie wysoką jakość danych w zastosowaniach pozostających w ciągłym ruchu.

Dzięki różnym materiałom płaszcza (np. PUR, TPE, PVC), promieniom gięcia (od 5 × d), długościom przewodów (do 400 m) i kątom skrętu (do ±180°/m) gwarantują one niezawodność działania w prawie każdej aplikacji ruchomej. Dzięki wspomnianym cechom przewody Ethernet firmy igus mogą być stosowane w warunkach różnych wpływów chemicznych, dynamicznych parametrów, liczby cykli i temperatur.

Fot. 1. Przewody z rodziny chainflex poddawane są testom obejmującym dwa miliardy cykli rocznie w laboratorium firmy igus o powierzchni ponad 1700 m²

Fot. 2. Nowe wielkości: oś paska zębatego ZLW-1660 przeznaczona do obciążeń osiowych rzędu do 500 N oraz odpowiedni silnik krokowy wielkości NEMA 34

Przykładem przewodów Industrial Ethernet może być światłowód CFLG.2LB z płaszczem zewnętrznym na bazie TPE, zaprojektowany specjalnie z myślą o szczególnie długich przewodach rzędu 400 m i małych promieniach gięcia wynoszących jedynie 5 × d.

Przewód ten łączy wiele korzyści: wysoką jakość przesyłu, stabilność mechaniczną i odporność EMC, jak również długi okres użytkowania. Przy pomocy danych uzyskanych na podstawie dwóch miliardów cykli testowych rocznie, które przeprowadza się w laboratorium firmy igus, można precyzyjnie określić z góry okres użytkowania prawie wszystkich przewodów z rodziny chainflex.

Z elektrycznymi i samosmarowymi napędami liniowymi drylin E ze śrubą lub paskiem zębatym klienci mogą korzystać z nowych części i akcesoriów. Nowa oś pasa zębatego ZLW-1660 sprawdza się doskonale w zadaniach pozycjonowania i regulowania z obciążeniami osiowymi rzędu do 500 N.

Nowością jest również pasujący silnik krokowy wielkości NEMA 34. Do tego dochodzą jeszcze nadające się do stosowania w prowadnikach i odporne na oleje silnikowe przewody przyłączeniowe, jak również lekkie łączniki z tworzywa sztucznego.

Fot. 3. Nowy światłowód Industrial Ethernet CFLG.2LB do szczególnie dużych odległości rzędu 400 metrów

Fot. 4. Nowe przewody zasilające, lekkie polimerowe bloki końcowe oraz krańcówki uzupełniają moduł drylin E do napędzanych elektrycznie i bezsmarowych prowadnic liniowych

Obowiązuje przy tym podstawowa zasada: "Móc wszystko, nie być zmuszanym do niczego" - wyjaśnia firma igus. Klient może zamówić kompletny system liniowy w stanie gotowym do podłączenia, ale ma również możliwość zastosowania swoich części, takich jak silniki krokowe i przewody, a w firmie igus zamówić jedynie brakujące elementy uzupełniające.

Czy to w przypadku prawidłowego wyboru przewodu Ethernet, czy też systemów liniowych: 26 bezpłatnych i dostępnych bez konieczności rejestracji narzędzi do e-engineeringu ułatwia konstruktorom wybór i kompletowanie odpowiedniego rozwiązania.

Na przykład przewody i wtyczki można skonfigurować w prosty sposób za pomocą konfiguratora wtyczek i przewodów QuickPin 2.0, sprawdzić je pod kątem poprawności i jednym kliknięciem myszy zamówić w gotowej postaci konfekcjonowanej. Z wybranej konfiguracji użytkownicy mogą bez problemu wygenerować ePLAN electric P8 Makro.

igus
www.igus.pl