Astat – kompleksowa oferta komponentów elektrotechnicznych i urządzeń automatyki

| Prezentacje firmowe Artykuły

Automaticon to największa impreza branżowa w Polsce, gdzie spotykają się producenci, kompletatorzy i odbiorcy automatyki przemysłowej. Targi dają możliwość pokazania nowości technicznych dla przemysłu - w tym roku Astat po raz kolejny zaprezentuje takie wyroby, przy czym przedstawimy przede wszystkim ofertę produktów, których dotychczas na targach nie popularyzowaliśmy.

Astat – kompleksowa oferta komponentów elektrotechnicznych i urządzeń automatyki

Do tegorocznych nowości targowych zaliczyć można m.in.:

  • Przekaźniki wielostykowe bezpieczeństwa w kompaktowych obudowach (seria 7S) oraz rozwiązania dla przemysłu i instalacji budynków mieszkalnych użyteczności publicznej.
  • Szczelne złącza firmy Techno - dzięki odpowiedniej konstrukcji możliwe jest uzyskanie stopnia ochrony do IP68. Złącza okrągłe z wkładkami zaciskowymi, złącza plug-in lub obudowy z 3 lub 4 wyjściami przeznaczone są głównie do zastosowań w instalacjach oświetleniowych oraz wszędzie tam, gdzie połączenie będzie narażone na szkodliwe warunki atmosferyczne.
  • Produkty z zakresu elektroniki i elektrotechniki szwajcarskiej firmy VOGT. W ofercie tego dostawcy znajdziemy wszelkiego rodzaju piny i elementy zaciskowe do płytek drukowanych, końcówki kablowe rurkowe, oczkowe lub konektorowe oraz elementy mechaniczne typu nity lub wsporniki.
  • Kable bezhalogenowe firmy Leoni Studer do zaawansowanych zastosowań w systemach przemysłowych i infrastrukturalnych.
  • Nowe przyciski P egasus o zwiększonym stopniu ochrony (IP67) oraz przełączniki (IP66) do zastosowań w automatyce przemysłowej i nie tylko.
  • Latarki LED ręczne i czołowe wytrzymałe na uderzenia, korozję, chemikalia oraz przygotowane do pracy w strefach zagrożonych wybuchem.
  • UPS-y włoskiej firmy Borri w zakresie mocy od 10 do 800 kVA pracujące w topologii on-line.
  • Akumulatory niemieckiej firmy SSB - wykonane w wersji bezobsługowej w technologii AGM lub żelowej nadają się do wspomnianych UPS-ów, sprzętu mobilnego, systemów alarmowych i wielu innych urządzeń.
  • Modułowy system szaf E NUX dla automatyki i dystrybucji energii niskiego napięcia firmy ETA,

Podczas Automaticonu zaprezentujemy również różne produkty z zakresu ochrony EMC - w szczególności ofertę firmy Agro, jednego z wiodących producentów dławnic kablowych. Zaprojektowała ona nową serię dławnic dla kabli ekranowanych - Progress MS EMC easy Connect.

Najnowsze dławnice są bardzo szybkie w montażu, co jest możliwe dzięki zastosowaniu innowacyjnej sprężyny zaciskowej zapewniającej również bezpieczny i pewny kontakt z ekranem. To nowatorskie rozwiązanie pozwala na wielokrotny montaż i demontaż dławnicy bez uszkodzenia ekranu oraz umożliwia obracanie przewodu w trakcie instalacji.

Na targach będzie można porozmawiać również o starych produktach firmy Astat. Należą do nich enkodery firm Kübler, liczniki służące do zliczania impulsów przychodzących z czujników/sensorów. Inną z grup dostarczanych przez nas produktów są czujniki (indukcyjne, pojemnościowe, optyczne, magnetyczne oraz poziomu) włoskiej firmy Aeco.

Ma ona w ofercie bardzo szeroki asortyment elementów średnicach od 5 do 30 mm. Dostarczamy również łączniki krzywkowe austriackiej firmy Kraus & Naimer. Elementy te wykonane są w wersjach z różnorodnymi systemami i materiałami styków i znajdują zastosowanie zarówno w obwodach sterowania aparatów i silników, jak i w układach elektronicznych.

Mogą także funkcjonować w agresywnym środowisku. Z kolei Magnet-Schultz to firma, której przedstawiać praktycznie nie trzeba. Elektromagnesy przesuwne prądu stałego i zmiennego, obrotowe, mocujące, wibracyjne i elektrorygle - to jej główne produkty. Ich niezawodność, żywotność i dokładność wykonania zaskarbiły sobie uznanie fachowców i inżynierów na wszystkich kontynentach. Zapraszamy do rozmów na temat szeroko rozumianej automatyki ze specjalistami z firmy Astat. Najbliższa okazja to największe w Polsce targi z tej branży - Automaticon.

Astat
www.astat.com.pl