Weidmüller - kompleksowa oferta rozwiązań łączeniowych

| Prezentacje firmowe Artykuły

Weidmüller to międzynarodowy dostawca rozwiązań w dziedzinie połączeń elektrycznych oraz przetwarzania energii, sygnałów i danych w otoczeniu przemysłowym. Opracowujemy i wytwarzamy produkty z obszaru elektrycznej techniki łączeniowej, elektroniki funkcjonalnej oraz komunikacyjnej. Dostarczamy również rozwiązania indywidualne dopasowane do aplikacji klientów.

Weidmüller - kompleksowa oferta rozwiązań łączeniowych

W każdym z przypadków przykładamy szczególną uwagę do zapewnienia wysokiej jakości, zaczynając od zarządzania jakością naszych produktów na bazie ISO 9000ff, aż do ciągłej kontroli przeprowadzanej przez niezależne instytuty. Prowadzimy także akredytowane laboratorium przeprowadzające testy komponentów.

OFERTA PRODUKTÓW

W asortymencie wyrobów Weidmüllera wydzielonych zostało kilka działów, z czego dwoma najistotniejszymi z punktu widzenia klientów przemysłowych są "elektronika" oraz "elektryczna technika łączeniowa". Pierwszy obejmuje elektroniczne komponenty systemowe zarówno do automatyki przemysłowej i techniki procesowej, jak i do wytwarzania energii w rozdzielniach i poza nimi.

W tym obszarze proponujemy zasilacze, przekaźniki elektromechaniczne i optoizolatory, pełny system ochrony przeciwprzepięciowej zarówno od strony zasilania, jak i od strony sygnałowej, przetworniki, komponenty magistralne oraz koncentratory SAI. Naszą ofertę w tym zakresie uzupełniają komponenty aktywne (np. switche zarządzalne i niezarządzalne) i pasywne (różnego rodzaju złącza) do budowy infrastruktury Industrial Ethernet.

Dział elektrycznej techniki łączeniowej to szeroka gama produktów takich jak złączki szeregowe, złącza przemysłowe HDC, złącza PCB, narzędzia i automaty, pasywne koncentratory SAI. W tych produktach Weidmüller stosuje takie techniki podłączania przewodów, jak śrubowa, sprężynowa, IDC oraz Push In.

Kolejna grupa produktów to systemy opisowe. W jej skład wchodzą urządzenia opisowe, takie jak np. drukarki atramentowe PrintJet Pro oraz oznaczniki służące do oznaczania złączek, kabli i przewodów oraz aparatów elektrycznych.

OBSŁUGIWANE RYNKI

  • Wytwarzanie energii - zapewniamy pełną ofertę produktów łączeniowych do zastosowań w elektrowniach konwencjonalnych, energetyce odnawialnej oraz systemach dystrybucji energii. Klientom z tych obszarów Weidmüller oferuje szeroką i nabytą w ciągu wielu lat wiedzę aplikacyjną w energetyce, od standardowych złączek szeregowych i technologii Push In przez analogowe przetwarzanie danych do innowacyjnych rozwiązań komunikacyjnych z wykorzystaniem Industrial Ethernet. Dodatkowo oferowane są indywidualne rozwiązania.
  • Transport - od 50 lat nasze produkty udowadniają swoją przydatność w pojazdach szynowych. Oferujemy do takich zastosowań złączki szeregowe, złącza przemysłowe, obudowy i systemy oznacznikowe - są to komponenty konstruowane z myślą o szczególnych warunkach panujących w przemyśle kolejowym.
  • Technika procesowa - produkty Weidmüllera można spotkać w systemach rozdziału prądu, urządzeniach sterowniczych i kontrolnych, w kotłach i regulatorach turbin, w spalarniach i ich sterowaniach, przy przesyle i rozdziale energii. Produkty te są certyfikowane według międzynarodowych standardów. Spełniają ponadto wymagania nowych europejskich wytycznych ATEX dla obszarów zagrożonych wybuchem. Nasze złącza pracują pewnie także przy silnych wibracjach, wysokich temperaturach i dużej wilgotności.
  • Budowa maszyn - jako czołowy producent rozwiązań w zakresie elektrycznej techniki łączeniowej, elektroniki funkcjonalnej i komunikacyjnej Weidmüller oferuje dopasowane rozwiązania łączeniowe dla przemysłu maszynowego.
  • Produkcja urządzeń - wykorzystując najnowsze technologie, wspieramy produkcję wszelkiego rodzaju urządzeń. W ten sposób skróceniu ulega czas montażu, a całe procesy produkcyjne są optymalizowane. W końcowym rezultacie użytkownik otrzymuje niezawodne urządzenia.

Weidmüller
www.weidmuller.pl