Sendix Heavy Duty H100 - wyjątkowo odporny enkoder inkrementalny do trudnych zastosowań

| Prezentacje firmowe

Sendix Heavy Duty jest przedstawicielem wyjątkowo odpornej rodziny enkoderów inkrementalnych. Jest dostępny w trzech podstawowych wersjach: jako enkoder z lub bez mechanicznego ogranicznika prędkości oraz jako podwójny enkoder inkrementalny. Opcjonalny zintegrowany ogranicznik prędkości stanowi niezawodną ochronę przed przekroczeniem prędkości obrotowej.

Sendix Heavy Duty H100 - wyjątkowo odporny enkoder inkrementalny do trudnych zastosowań

Specjalna konstrukcja HD-Safety Lock zapewnia odporność na wysokie obciążenia aż do 300 N osiowo i 400 N promieniowo. Enkoder ma wysoką tolerancję na typowe chwilowe obciążenia - np. przeciążenia osiowe spowodowane błędami instalacyjnymi lub wysokie wibracje. To pomaga zapobiec przedwczesnym uszkodzeniom enkodera, jak również błędom w aplikacji.

Sprawia to, że urządzenie jest doskonałym rozwiązaniem do zastosowania w przemyśle ciężkim, takim jak przemysł stalowy czy suwnicowy. Nawet najtrudniejsze warunki pracy nie są w stanie zaszkodzić enkoderowi, który został specjalnie zaprojektowany, aby sobie z nimi radzić. Szeroka rozpiętość zamocowania wyjątkowo dużych łożysk zwiększa w ten sposób dopuszczalne obciążenia i żywotność urządzenia.

Swobodne łożysko po stronie obudowy eliminuje także naprężenia wewnętrzne. Obrotowa jednostka próbkująca zapewnia stałą wysoką jakość sygnału nawet w temperaturach o szerokim zakresie, ponieważ jest mechanicznie odizolowana od obudowy. Wyjątkowo szeroki zakres temperatur pracy od -40°...+100°C, stopień ochrony IP66 oraz materiały odporne na działanie wody morskiej zapewniają poprawność działania enkodera nawet w najcięższych warunkach.

Dodatkową ochronę zapewnia jeszcze podwójna uszczelka od strony wałka - uszczelka cierna przeciwko wilgoci oraz labiryntowa przeciwko kurzowi, która dodatkowo zabezpiecza uszczelkę cierną przed strumieniami wody. I wreszcie wpust szczelinowy na wałku umożliwia perfekcyjne dopasowanie do aplikacji. Sendix Heavy Duty H100 jest nie tylko wyjątkowo elastyczny pod względem mechanicznym - jego funkcjonalność także nie pozostawia nic do życzenia.

Innowacyjne podłączenie plug-in sprężystymi złączkami pozwala na szybkie i proste podłączenie kabli. Takie rozwiązanie umożliwia oddzielne przeprowadzanie montażu enkodera i instalacji elektrycznej. Jest to zaletą nie tylko ułatwiającą instalację w nowej aplikacji, ale także znacznie upraszcza wymianę enkodera w czasie serwisowania. Podłączanie przewodów do terminalu nie wymaga żadnych dodatkowych narzędzi.

Różnorodność opcji podłączenia zwiększa także obrotowa o 180° obudowa terminalu podłączeniowego. To stanowi wielką korzyść, szczególnie tam, gdzie przestrzeń montażowa jest niewielka i możliwe byłoby zapętlenie kabli. Ostatnią, ale nie mniej ważną rzeczą jest fakt, że enkodery H100 cechują się szerokim zakresem dostępnych rozdzielczości i różnych prędkości ogranicznika.

Kubler
www.kubler.pl

Zobacz również