Nowe, profesjonalne panele operatorskie Pro-face

| Prezentacje firmowe Artykuły

Profesjonalne produkty HMI Pro-face znane są od lat z wysokiej jakości i niezawodności. Ciągle udoskonalając swoje wyroby, firma wprowadza nową, jeszcze bardziej zaawansowaną serię paneli - GP4000.

Nowe, profesjonalne panele operatorskie Pro-face

TFT-LED - WYSOKA JAKOŚĆ OBRAZU

Rys. 1. Nowe zaawansowane panele operatorskie serii GP4000

Nowa seria paneli wyposażona jest standardowo w najwyższej jakości ekran kolorowy LCD TFT wyświetlający 65 tys. kolorów, który zapewnia niezwykle wysoką czytelność oraz bardzo szerokie kąty widzenia. Dodatkowo zastosowano nowoczesne podświetlenie LED, co pozwoliło na zmniejszenie zużycia energii o prawie 60% w porównaniu z rozwiązaniami dotychczas stosowanymi na rynku.

LAN - ZDALNY PODGLĄD I STEROWANIE

Rys. 2. Profesjonalne oprogramowanie do paneli operatorskich GP-Pro-Ex ver. 3.0

Seria paneli zawiera modele przeznaczone do komunikacji ze sterownikami Siemensa - wyposażone we wbudowany, w pełni izolowany port MPI oraz LAN. Ponadto urządzenia Pro-face doskonale komunikują się ze wszystkimi innymi sterownikami PLC - m.in. od Rockwell Automation, Mitsubishi Electric, Omron Electronics, GE, Saia-Burgess oraz zgodnymi z CodeSys, a także wieloma przemiennikami częstotliwości oraz innymi urządzeniami - np. systemami wizyjnymi Cognex czy też sterownikami bezpieczeństwa SICK.

Dzięki standardowemu wyposażeniu w port LAN możliwy jest zdalny dostęp oraz monitoring panela operatorskiego. Port LAN w panelach Pro-face umożliwia również zdalne programowanie podłączonych do panela sterowników firm Siemens, Rockwell Automation, Mitsubishi Electric, Omron Electronics oraz wielu innych. Funkcja ta przyczynia się do znacznych oszczędności w czasach, gdy zdalny dostęp do wszystkich elementów maszyny staje się standardem.

ARCHIWIZACJA - CZYTELNE PLIKI CSV, SERWER FTP

Panele operatorskie Pro-face mają rozbudowane funkcje rejestracji i archiwizacji parametrów pracy maszyny, alarmów historycznych, trendów historycznych oraz rejestru działań operatora. Rejestracja danych może odbywać się w cyklu ciągłym nawet co 100 ms.

Dane archiwizowane w postaci czytelnych plików CSV (Excel) mogą być umieszczone na karcie SD lub na urządzeniach typu pendrive (USB). Dodatkowo dzięki funkcji FTP i webserwera możliwy jest zdalny dostęp do zarejestrowanych danych historycznych poprzez sieć Ethernet.

PROFESJONALNA ANALIZA ALARMÓW - PEŁNA DIAGNOSTYKA

Rys. 3. Analiza stanu maszyny w momencie wystąpienia alarmu.

Wraz z nową serią paneli GP4000 Pro-face wprowadza nowoczesny system analizy alarmów. Dotychczas na panelu operatorskim wyświetlany był komunikat alarmu wraz z informacją o ewentualnym sposobie jego usunięcia. Alarmy były szybko usuwane, jednak nie znane były faktyczne przyczyny ich powstawania i trudno było określić, jakie działania należy podjąć, aby przeciwdziałać kolejnym wystąpieniom.

W efekcie alarm mógł się nadal pojawiać i jedyną metodą było przeprowadzenie szczegółowego monitoringu pracy sterownika i maszyny, co zajmowało oczywiście dużo czasu. Panele serii GP4000 Pro-face cechują się profesjonalnym systemem analizy alarmów. Na bieżąco monitoruje on wybrane przez operatora parametry pracy maszyny, a operator ma możliwość przeprowadzenia analizy parametrów pracy maszyny dokładnie z chwili wystąpienia alarmu.

Dotyczy to również alarmów historycznych i danych archiwalnych. Po wybraniu alarmu wyświetlane są wszystkie wybrane parametry pracy maszyny z chwili, w której ten alarm wystąpił. Operator może obejrzeć dane na wykresie lub w tabeli (rys. 3), dzięki czemu, zwykle już po usunięciu przyczyny awarii, można szybko sprawdzić w jakie stanie była maszyna dokładnie w momencie alarmu.

Dodatkowo system prowadzi rejestr działań operatora. Każda zmiana parametrów jest rejestrowana wraz z datą, godziną oraz nazwą operatora. System analizy alarmów umożliwia również natychmiastowe sprawdzenie jakie zmiany wykonał operator tuż przed lub po wystąpieniu alarmu.

Profesjonalny system analizy alarmów w panelach operatorskich Pro-face przedstawia dokładny obraz stanu maszyny w momencie wystąpienia alarmu. System umożliwia natychmiastowa diagnostykę faktycznej przyczyny alarmu, dzięki czemu można nie tylko usunąć awarię, ale również zapobiec jej ponownemu wystąpieniu i w efekcie uzyskać większą sprawność maszyny.

Pro-face
www.proface.pl