Nowa generacja komputerów serii AFL

| Prezentacje firmowe Artykuły

Wysoka niezawodność, stabilność pracy oraz przemyślana konstrukcja sprawiły, że komputery z serii AFL firmy IEI Technology sprawdzają się zarówno w aplikacjach pracujących w trudnych warunkach przemysłowych, jak i zastosowaniach takich jak np. systemy informacyjne i reklamowe lub terminale multimedialne. AFL2-12A-D525 to stworzona od podstaw nowa konstrukcja, która jest odmienna od swoich poprzedników.

Nowa generacja komputerów serii AFL

Urządzenie cechuje się nowym wzornictwem obudowy - wygląda ona nowocześnie i bardzo estetycznie, a pod ekranem umieszczone są dotykowe klawisze funkcyjne oraz wskaźniki LED aktualnego stanu pracy. Komputer wyposażono w kamerę 1,3 megapiksela oraz mikrofon. Przednia część obudowy stanowi płaską powierzchnię o stopniu ochrony IP64 - konstrukcja taka ułatwia czyszczenie, a brak zagłębień zapobiega osadzaniu się brudu.

Nowością jest dostępny od frontu port micro USB oraz wbudowany czytnik kart micro SD. Komputer ma jasną (600 cd/m²) matrycę z podświetleniem LED z funkcją automatycznej regulacji jasności obrazu. Użytkownik może wybierać między ekranem rezystancyjnym a wielodotykowym pojemnościowym. Ten ostatni cechuje się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne (twardość 7H).

Komputer ma dwurdzeniowy procesor Intel Atom D525 1,8 GHz oraz chipset ICH8M. AFL2-12A-D525 standardowo wyposażony jest w 1 GB pamięci DDR3, jednak możliwość rozbudowy RAM-u sięga 4 GB. Dzięki zastosowaniu energooszczędnych podzespołów całość jest chłodzona pasywnie. Możliwa jest komunikacja sieciowa przewodowa (2×GbE LAN) oraz bezprzewodowa (IEEE 802.11b/g/n) osiągająca transfery do 300 Mb/s dzięki antenie 2×2 MIMO.

Urządzenie posiada też interfejsy: 2×RS232 (DB-9 i RJ-45), 4×USB2.0 oraz VGA. Nowością w tej serii komputerów jest zamontowanie na zewnątrz przełącznika trybu zasilania AT/ATX oraz przycisku do czyszczenia CMOS, co ułatwia czynności serwisowe. Istnieje możliwość wbudowania opcjonalnych czytników RFID (EM lub Mafire). Zakres temperatur pracy mieści się w przedziale od -20 do 60°C.

JM elektronik
www.jm.pl