Czy warto kupić robota przemysłowego?

| Prezentacje firmowe Artykuły

Przedstawiciele wielu firm produkcyjnych obecnych na rynku prawdopodobnie nie zadali sobie powyższego pytania, gdyż nie są świadomi, że rozwiązania z zakresu robotyki są dla nich po prostu opłacalne.

Czy warto kupić robota przemysłowego?

Roboty przemysłowe kojarzone są z bardzo drogimi rozwiązaniami, na które mogą pozwolić sobie jedynie duże i bogate firmy. Doświadczenie pokazuje, że średni czas zwrotu z inwestycji dla stanowiska z robotem przemysłowym wynosi od 18 do 24 miesięcy. Nie jest to oczywiście regułą, ale jeśli będziemy pamiętali o podstawowych zasadach projektowania stanowiska, z pewnością osiągniemy sukces.

Oprócz szybkiego zwrotu kosztów, aplikacje z robotami przemysłowymi mają wiele innych zalet. Przede wszystkim roboty mogą pracować bez przerwy 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu nie wymagając praktycznie żadnego nadzoru. Co więcej, mogą one wykonywać zadania z bardzo dużą prędkością i znacznie większą dokładnością niż człowiek.

Z dnia na dzień robotyka staje się dostępna niemal dla każdego, a same roboty są coraz łatwiejsze w programowaniu oraz tańsze w utrzymaniu. Producenci robotów prześcigają się oferując coraz większą funkcjonalność przy stale malejących cenach. Dla zobrazowania tempa rozwoju robotyki warto jeszcze powiedzieć, że w poprzednim, 2011 roku sprzedano największą liczbę nowych robotów przemysłowych w historii.

Sprzedaż przebiła poziom 150 tys. jednostek pomimo wszechobecnego kryzysu finansowego. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą w zakresie robotyki przemysłowej i do dołączenia do grona nowoczesnych, zrobotyzowanych firm przemysłowych!

Encon
www.encon.pl