Voltcraft - znamy sztukę mierzenia

| Prezentacje firmowe Artykuły

Voltcraft to ponad 30 lat doświadczeń, 800 produktów z zakresu urządzeń pomiarowych i zasilających oraz wysoka, niemiecka jakość. Oferta firmy obejmuje przede wszystkim urządzenia przenośne, które stosowane mogą być przez elektryków, instalatorów, serwisantów, służby utrzymania ruchu oraz inny personel przemysłowy, a także odbiorców prywatnych. Przedstawiamy skrótowy przegląd gamy wyrobów - z ich szczegółowymi parametrami zapoznać się można na stronie www.voltcraft.pl

Voltcraft - znamy sztukę mierzenia

POMIARY ELEKTRYCZNE

Do podstawowych przenośnych przyrządów do pomiarów elektrycznych zaliczyć można multimetry, mierniki cęgowe oraz oscyloskopy - taką ofertę produktów znaleźć można również w firmie Voltcraft.

W przypadku tych pierwszych dostępne są zarówno tanie, trzycyfrowe multimetry cyfrowe, jak też profesjonalne urządzenia pięciocyfrowe z pomiarem wartości True RMS i rejestracją danych. Warto również zwrócić uwagę na mierniki cęgowe o rozszerzonym zakresie funkcjonalności (np. pomiar częstotliwości, rezystancji, automatyczny dobór zakresu) oraz konkurencyjne cenowo oscyloskopy (w tym oscyloskopy USB, które mogą być łatwo zintegrowane w systemie pomiarowym).

Uzupełnieniem omawianej aparatury są testery napięcia (w tym mierniki pola) oraz urządzenia do testowania i wykrywania kabli. Obydwa rodzaje przyrządów są szczególnie chętnie wykorzystywane przez elektryków i elektroinstalatorów.

CZYNNIKI ŚRODOWISKOWE

Pomiary wielkości nieelektrycznych to dziedzina, w której Voltcraft zaliczyć można z pewnością do specjalistów rynkowych. Firma oferuje tutaj następujące grupy przyrządów:

  • Urządzenia do pomiarów temperatury - są nimi przede wszystkim pirometry (dostępne są wersje pozwalające na pomiary temperatur z szerokiego zakresu wartości oraz na bezprzewodowe przesyłanie wyników) i termometry przemysłowe, czyli przenośne urządzenia służące do pomiarów kontaktowych.
  • Luksomierze i decybelomierze - grupa przyrządów do pomiarów natężenia światła (do 50 tys. lx) i dźwięku (do 130 dB).
  • Przyrządy do pomiarów wilgotności - higrometry (w tym z pomiarem temperatury) oraz wilgotnościomierze ciał stałych - np. drewna, materiałów budowlanych, itp.
  • Urządzenia do pomiarów fizykochemicznych - pozwalają na pomiary przewodności cieczy, wartości jej pH oraz cech gazów, takich jak przykładowo stężenie CO2 czy zawartość tlenu.
  • Anemometry - umożliwiają pomiar prędkości przepływu gazów, oferowane są również w wersjach ze zdalnymi głowicami pomiarowymi.

INNE POMIARY

W asortymencie firmy znajdują się też rejestratory danych, które pozwalają przykładowo na monitorowanie stanu parametrów przechowywania towarów (temperatura, wilgotność) czy też stanu pracy instalacji (ciśnienie).

Dostępne są również urządzenia do pomiarów prędkości obrotowej maszyn (stroboskopy i tachometry) oraz endoskopy techniczne. Te ostatnie wyposażone w kolorowe kamery z oświetlaczami i pozwalają w prosty sposób zbadać trudnodostępne obszary.

TO NIE WSZYSTKO

Marka Voltcraft to także szeroka gama urządzeń zasilających. Wśród nich znajdują się zasilacze laboratoryjne o wysokiej stabilności napięcia, popularne zasilacze sieciowe (wtyczkowe), samochodowe, ładowarki akumulatorów i akumulatorków oraz samochodowe przemienniki napięcia.

Gamę produktów uzupełniają akcesoria do omawianych urządzeń - np. kable do aparatury pomiarowej, adaptery i złącza. Na koniec warto zaznaczyć, że omawiane przyrządy, chociaż cechuje je niemiecka jakość, dostępne są dla polskich klientów w przystępnych cenach, stanowiąc ekonomiczną alternatywę dla innej aparatury pomiarowej dostępnej na naszym rynku.

Conrad Electronic
www.conrad.pl