Nowość w ofercie firmy ETA - szafy serii E NUX

| Prezentacje firmowe Artykuły

Firma ETA, mająca swoją siedzibę we Włoszech, specjalizuje się w produkcji innowacyjnych szaf oraz obudów do aplikacji przemysłowych i elektroniki. Dzięki długoletniej działalności cieszy się ona renomą oraz ugruntowaną pozycją na rynku europejskim. Naczelnym celem producenta jest połączenie funkcjonalności oraz wzornictwa oferowanych produktów przy jednoczesnym zagwarantowaniu spełniania przez nie standardów przemysłowych, co jest zasadniczym warunkiem konkurowania na rynku globalnym. Sukces firmy polega w głównej mierze na dokładnym planowaniu wszystkich operacji biznesowych, od R&D na etapie każdego procesu, kończąc na stałym monitorowaniu. Produkty spełniają potrzeby klientów oraz cechują się rozwiązaniami, których klienci sami oczekują.

Nowość w ofercie firmy ETA - szafy serii E NUX

ETA oferuje wyjątkowo dużą różnorodność szaf i obudów dla automatyki przemysłowej oraz dystrybucji energii - od dużych wersji systemowych do szafek, pulpitów i rozwiązań dla specjalnych aplikacji. Ochrona środowiska i bogactw naturalnych, inwestycja w nowy proces produkcji, długoterminowa wizja oraz zaoferowanie rozwiązania szafy wykonanej w nowoczesnej technologii o bardzo wysokiej jakości - oto czynniki, które przyczyniły się do powstania nowej szafy przemysłowej E-NUX.

Innowacyjność serii E-NUX można dostrzec na wielu płaszczyznach: badania nad ochroną środowiska, wydajność, inwestycja w nowe, technologicznie zaawansowane maszyny, oszczędność energii w czasie procesu produkcji, nowa koncepcja konstrukcji i wybór wysoko wydajnych mechanicznie materiałów nowej generacji.

Seria ta jest udoskonaloną wersją serii ARETA, cieszącej się od lat uznaniem klientów i zdobywającej liczne nagrody. Wszystkie akcesoria od szafy ARETA są w pełni kompatybilne z szafą E NUX, gdyż wymiary wewnętrzne i odległości są takie same, jak w przypadku szaf z poprzedniej serii.

ZALETY UDOSKONALONEJ SERII E NUX

E NUX jest kompletnym systemem modułowym, nawet dla specyficznych wymagań klientów, dzięki dwóm typom standardowej konfiguracji: E NUX i E NUX Simplex (z drzwiami i płytą montażową wykonanymi z cieńszej blachy).

Inne korzyści wynikające z udoskonalenia szaf serii E NUX to:

  • nowa koncepcja konstrukcji przyczyniająca się do zwiększenia trwałości dzięki innowacyjnemu sposobowi spawania wsporników,
  • zastosowanie nowych, wysoce wytrzymałych materiałów, dzięki wykorzystaniu stali wysokiej jakości, identycznej jak ta stosowana do wykonywania karoserii samochodowych,
  • różnorodność rozwiązań, konfiguracji i wymiarów - producent oferuje aż 90 ramowych wymiarów w standardzie pozwalających na dopasowanie do każdej instalacji,
  • wzmocniony profil ramy i sztywny szkielet wpływający znacząco na zwiększenie wytrzymałości szafy (ma na to wpływ również specjalna konstrukcja panelu bocznego wraz z zastosowaniem dodatkowego zagięcia),
  • nowoczesny design - szafy z tej serii wykonane zostały w kolorze zainspirowanym naturą (kolor kropli czystej wody),
  • zastosowanie systemu klamek samozatrzaskowych, co eliminuje ryzyko przypadkowego pozostawienia urządzenia bez domkniętych drzwi.

Poza szafami ze stali malowanej proszkowo, oferowane są również szafy E NUX wykonane z wysokiej jakości polerowanej stali nierdzewnej AISI304L, mające szczególne zastosowanie w przypadku środowisk narażonych na korozję lub przeznaczonych do zadań specjalnych. Ponadto firma ETA dostarcza szafy wyprodukowane ze stali galwanizowanej z wysokojakościową uszczelką zapewniającą szczelność elektromagnetyczną.

SYSTEM ROZWIĄZAŃ MODUŁOWYCH

Seria E NUX to przemyślany system rozwiązań dla różnych aplikacji, bazujący na strukturze E NUX (podłoga + dach + wsporniki). Dzięki wielu różnorodnym akcesoriom jest oferowany w następujących konfiguracjach rozwiązań: systemy modułowe, obudowy PC, pulpity sterujące, rozwiązania rack 19", rozwiązania tele informatyczne.

E NUX może być dostarczany do klienta w wersji złożonej lub w tzw. wersji flat-pack do samodzielnego złożenia, dzięki czemu można oszczędzić miejsce, a tym samym koszty.

Pełna oferta firmy ETA wraz z akcesoriami do aplikacji przemysłowych i elektroniki dostępna jest w firmie Astat.

Astat
www.astat.com.pl