Nowości produktowe Pizzato Elettrica z zakresu aparatury tablicowej

| Prezentacje firmowe Artykuły

Koniec roku przyniósł wiele nowości produktowych w ofercie aparatury tablicowej serii Eround firmy Pizzato. Pojawiło się wiele nowych wersji bloków stykowych i ich mocowań, co czyni serię Eround jednym z najbardziej innowacyjnych rozwiązań w tej dziedzinie.

Nowości produktowe Pizzato Elettrica z zakresu aparatury tablicowej

BLOKI STYKOWE DO LUTOWANIA NA PŁYTKACH PCB

Dostępne są bloki stykowe zarówno NO, jak i NC z wyprowadzonymi pinami do lutowania na płytce drukowanej. Przy masowej produkcji rozwiązanie takie potania montaż i eliminuje błędy okablowania.

BLOKI STYKOWE Z AUTOKONTROLĄ

Jest to prawdopodobnie pierwszy na świecie blok stykowy z autokontrolą o tych samych wymiarach, jak blok standardowy. Jego rekomendowane zastosowanie to przede wszystkim przyciski bezpieczeństwa. Dostarczany jest jako pojedynczy styk NC (zapewniona funkcja "positive opening") i dzięki swej konstrukcji jest w stanie zadziałać w sytuacji niewłaściwej, montażu bloku w kołnierzu, próby demontażu bloku lub oderwania kołnierza.

PODWÓJNE BLOKI STYKOWE

Blok stykowy oferowany w wersjach 2NC, 2NO lub 1NO+1NC. Ma taką samą wysokość i szerokość jak blok pojedynczy więc można go stosować wymiennie z pojedynczymi. Duża oszczędność miejsca i nieoceniona zaleta przy modyfikacjach układu, gdy zaistnieje potrzeba zwiększenia liczby styków.

KOŁNIERZ DO MONTAŻU CZTERECH BLOKÓW STYKOWYCH OBOK SIEBIE

W niektórych sytuacjach potrójny kołnierz mocujący bloki może okazać się niewystarczający, szczególnie jeżeli nie mamy miejsca na stworzenie wielopiętrowego zespołu stykowego. Firma Pizzato wprowadziła do oferty kołnierz umożliwiający montaż obok siebie aż czterech bloków stykowych. Szerokość bloku sprawia, że konieczne jest zastosowanie dodatkowych popychaczy dostosowanych do rodzaju użytych przycisków.

APARATY O BARDZO WYSOKIEJ SZCZELNOŚCI

Czasami istnieje konieczność, aby nie tylko czoło przycisku było odporne na warunki środowiskowe, ale także aby cały blok stykowy spełniał kryteria wysokiej szczelności. Jako wykonania specjalne Pizzato adaptuje przyciski tablicowe w obudowach wyłączników krańcowych, uzyskując stopień ochrony IP67 dla całości aparatu. Przykładowa aplikacja to maszyny do obróbki drewna, w których pył dostaje się nawet do wnętrza szaf sterowniczych.

NOWOŚCI NA 2013 ROK

Niebawem oferta aparatury tablicowej zostanie poszerzona o potencjometry, złącza USB i RJ45. Oczywiście wszystko w standardowym otworze o średnicy 22 mm. Pizzato Elettrica po raz kolejny udowadnia, że jest jednym z wiodących europejskich producentów automatyki przemysłowej. Innowacyjność produktów połączona z atrakcyjną ceną to wyznacznik rynkowego sukcesu. Więcej informacji można uzyskać u wyłącznego dystrybutora Pizzato w Polsce - w firmie INS-TOM z Łodzi.

Janusz Komecki
INS-TOM

www.instom.com.pl