Nowy osprzęt sterowniczo-sygnalizacyjny firmy Schlegel

| Prezentacje firmowe Artykuły

Przyciski sterownicze i lampki sygnalizacyjne firmy Schlegel od zawsze wyróżniają się atrakcyjnym, nowoczesnym wzornictwem połączonym z wygodą użytkowania i wysoką niezawodnością. Niedawno do oferty dołączyły dwie nowe serie wyrobów - o dużej powierzchni roboczej przycisku oraz niewielkiej głębokości zabudowy.

Nowy osprzęt sterowniczo-sygnalizacyjny firmy Schlegel

Bogata paleta osprzętu na otwory okrągłe 16 mm, 22 mm i 30 mm oraz kwadratowe 23×23 mm, 24×24 mm (24×48 mm), 26×26 mm i 27×27 mm pozwala spełnić przeróżne wymagania zarówno w zakresie funkcjonalności, jak i estetyki urządzenia. Nie oznacza to, że nie pojawiają się nowe wyroby - w odpowiedzi na sygnały użytkowników Schlegel rozszerzył ofertę o dwie nowe serie: Kombitast-R-Juwel i Shortron.

KOMBITAST-R-JUWEL

Fot. 1. Przyciski i przełączniki o dużej powierzchni z serii Kombitast-R-Juwel

Seria Kombitast-R-Juwel jest montowana w typowym otworze 30 mm a jej cechą szczególną jest bardzo duża powierzchnia robocza przycisku - ma średnicę aż 28 mm co umożliwia łatwą obsługę w nawet grubych rękawicach. Ponadto już w standardowym wykonaniu, bez dodatkowych osłon i zabezpieczeń, przycisk ma stopień ochrony IP69K!

Moduły zestyków są te same co dla innych serii czyli z zaciskiem śrubowym, cage-clamp (Wago) lub szybkowtykowe. Zależnie od typu modułów można zestawić kombinację do 6 dowolnych zestyków o obciążalności do 16 A / 250 VAC względnie 10 A / 440 VAC. Podświetlenie modułami LED 12-240 V lub żarówkami/ LED z cokołem Ba9s.

SHORTRON

Fot. 2. Shortron - przyciski i przełączniki o małej głębokości zabudowy

Seria Shortron to drugi biegun nowej oferty - elementy montowane są w standardowym otworze 22 mm i wpuszczone w płytę czołową wystają ponad nią na tylko 2 mm. Co więcej, również pod panelem zajmują mało miejsca - głębokość zabudowy to tylko 16 mm w wersji lutowanej (do płytek elektronicznych) lub 25 mm w wersji nasuwkowej (2,8 mm).

Jeśli do dyspozycji jest jeszcze mniej miejsca, można zastosować pierścień dystansowy, który co prawda "podnosi" przyciski nad panel o 7 mm, ale jednocześnie zmniejsza zapotrzebowanie na głębokość do odpowiednio 9 mm i 18 mm. Obciążalność zestyków serii Shortron to 6 A / 250 VAC a podświetlenie zrealizowane jest na zintegrowanych, białych LED maksymalnie 30 VAC/DC.

Nowimex
www.nowimex.com.pl