Nowości firmy SICK - dedykowane rozwiązania wizyjne z półki

| Prezentacje firmowe Artykuły

Nowoczesne technologie wizyjne 2D oraz 3D znajdują coraz szersze zastosowania w automatyce produkcji oraz logistyce. Najczęściej stosowane w kontroli jakości produktów, pozycjonowaniu robotów, odczycie kodów kreskowych, graficznych takich jak Datamatrix, odczycie i weryfikacji kodów alfanumerycznych OCR i OCV, a od niedawna także w systemach bezpieczeństwa pracy. Ponad 20-letnie doświadczenie koncernu SICK w rozwiązaniach wizyjnych owocuje szeroką gamą produktów oraz bogatym doświadczeniem we wdrożeniach w każdej z branż przemysłu.

Nowości firmy SICK - dedykowane rozwiązania wizyjne z półki

Nowoczesne centra logistyczne oraz szybkie linie produkcyjne wyposażane są w systemy śledzenia obiegu towarów bazujące na rozwiązaniach wizyjnych SICK w zakresie odczytu kodów. Najnowsza rodzina czytników kodów Lector 620 wpisuje się w szeroką gamę rozwiązań wizyjnych SICK stosowanych w logistyce, motoryzacji czy produkcji dóbr konsumpcyjnych.

Oferuje nowe możliwości w automatycznej identyfikacji i śledzeniu obiegu surowców i produktów. Zintegrowana kamera bezpieczeństwa V300/V200 jest rozwiązaniem alternatywnym do standardowych kurtyn bezpieczeństwa, jeżeli nie jest wymagana 4 kategoria bezpieczeństwa czy PLe. Jest to rozwiązanie bardziej elastyczne np. w przypadku stacji montażowych, gdzie jednym rodzajem systemu bezpieczeństwa możemy zabezpieczyć różne rozmiary i kształty pola chronionego redukując ilość wersji kurtyn czy stanów magazynowych części zamiennych w zakładzie.

Sprawdź naszą ofertę promocyjną. Konwencjonalnie pojmowane systemy wizyjne jako kamery inteligentne do zastosowań w kontroli jakości produkcji czy widzeniu maszynowym posiadają w ofercie SICK szeroką reprezentację w zakresie: czujników wizyjnych (rodzina Inspector), kamer inteligentnych IVC-2D oraz IVC-3D, jak również "streamerów danych 3D" oferujących jednocześnie analizę wizyjną 2D, 3D, koloru, wnikania światła Scater w wersji Ranger Multiscan.

Nowość Czujnik Inspector PI50 EtherCAT

Nowość Czytników kodów LECTOR 620 DPM

Nowość Zintegrowana kamera bezpieczeństwa V300

Nowość Bezznacznikowy czujnik wizyjny ML20

Rozwiązania wizyjne pozwalające na szybką integrację w dowolnych systemach sterowania, zapewniają jednocześnie prędkości analizy obrazu umożliwiającą kontrolę z pełną prędkością technologiczną linii produkcyjnych. Najnowsze dostępne rozwiązanie wizyjne w ofercie SICK to czujniki wizyjne ML20 (markless, czujnik bezznacznikowy) będące rewolucją w dotychczasowym podejściu do pozycjonowania opakowań (kolorowe kartoniki, butelki, puszki), folii i etykiet Jest to system śledzący pozycję względem nadruku reklamowego etykiety czy folii, gdzie nie wymagane są już szeroko stosowane znaczniki współpracujące z czujnikami kontrastu.

Podstawowe zalety tego rozwiązania to brak konieczności stosowania marginesów i mało atrakcyjnych znaczników w nadruku opakowania. Czujnik wspiera szybkie uczenie nowego wzoru etykiety dla operatorów maszyn. Przy okazji można zredukować zużycie materiałów stosowanych w opakowaniach (marginesy, naddatki, zakładki, itp.) wymiernie redukując roczne koszty produkcji. Zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami regionalnymi firmy SICK.

Więcej szczegółów i materiałów informacyjnych na stronach: www.sick.pl oraz www.mysick.pl. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego nowego kanału informacyjnego: www.youtube.com/sickpolska

SICK
www.sick.pl