Pulsar - znamy się na zasilaczach

| Prezentacje firmowe Artykuły

Pulsar to polski producent urządzeń i akcesoriów do systemów alarmowych, kontroli dostępu oraz telewizji przemysłowej. Do grupy oferowanych przez firmę produktów należą również zasilacze, które wytwarzamy zarówno lokalnie, w tym na zamówienie klientów, jak też dystrybuujemy. W artykule przedstawiamy ofertę urządzeń firmy Mean Well oraz nowe zasilacze buforowe serii PSBEN marki Pulsar.

Pulsar - znamy się na zasilaczach

ZASILACZE PSBEN

Fot. 1. Przykładowe zasilacze wytwarzane przez firmę Pulsar

Wprowadzone do oferty w 2012 roku urządzenia z serii PSBEN to zasilacze impulsowe, które przeznaczone są do stosowania w systemach alarmowych. Są one zgodne z normą PN-EN50131-6 (Systemy sygnalizacji włamania i napadu) w stopniu 1-3 i zaprojektowane do pracy zgodnie z II klasą środowiskową.

Seria ta obejmuje modele o napięciu znamionowym 13,8 V i 27,6 V oraz prądach od 1 do 10 A (seria 27,6 V do 5 A). Podczas pracy zasilacza nieprzerwanie monitorowane są parametry takie jak: napięcie wyjściowe, prąd wyjściowy i stan bezpiecznika. Zasilacze kontrolują również stan akumulatora. Cyklicznie wykonywany jest dynamiczny test akumulatora.

Również kontrolowane są takie parametry jak:

  • ciągłość obwodu,
  • kontrola bezpiecznika akumulatora,
  • monitorowanie napięcia.

Wszelkie informacje związane z pracą zasilacza i akumulatora są wyświetlane na wyświetlaczach LED lub LCD (w zależności od wersji zasilacza) oraz sygnalizowane na wyjściach typu SSR (przekaźniki elektroniczne), odizolowanych galwanicznie od obwodów zasilacza.

Zewnętrzne wejście sygnału awarii (EXT IN) pozwala zdalnie monitorować stan urządzenia dołączonego do zasilacza (np. listwę bezpiecznikową, tamper lub inne, zewnętrzne urządzenie). Zasilacze zapisują w wewnętrznej pamięci kluczowe parametry elektryczne oraz zdarzenia związane z nieprawidłową pracą, takie jak:

  • zwarcie lub przeciążenie wyjścia,
  • nieprawidłowe napięcie wyjściowe,
  • zaniki sieci 230 VAC,
  • uszkodzenia bezpieczników,
  • uszkodzenie akumulatora i inne.

Również zapisane są parametry wyjścia (napięcia i prądy), które przedstawione mogą być w formie wykresów.

DUŻE MOŻLIWOŚCI KOMUNIKACYJNE

Fot. 2. Zasilacze zapewniają możliwość zdalnego monitorowania

Zasilacze z serii PSBEN zostały przystosowane do pracy w systemie, w którym wymagana jest zdalna kontrola parametrów pracy w centrum monitoringu. Przesyłanie informacji o stanie zasilaczy możliwe jest poprzez zastosowanie dodatkowych, modułów komunikacyjnych realizujących komunikację w standardzie Wi-Fi, Ethernet lub RS-485.

Możliwe jest także dołączenie zasilacza do komputera poprzez interfejs USB-TTL. Komunikację bezprzewodową Wi-fimożna zrealizować w oparciu o interfejsy: Wi-fi "INTW" oraz RS485-Wi-fi "INTRW". Ten ostatni jest urządzeniem służącym do konwersji sygnałów między magistralą RS-485 a siecią Wi-Fi.

Urządzenie zostało zamontowane w obudowie hermetycznej chroniącej przed wpływem niekorzystnych warunków środowiskowych. Z kolei komunikację w sieci Ethernet umożliwiają dodatkowe interfejsy: Ethernet "INTE" oraz RS485-ETH "INTRE". Miejsce dla zamontowania interfejsu Ethernet zostało przewidziane wewnątrz obudowy zasilacza.

Interfejs RS485-ETHERNET jest podobnie jak w przypadku wcześniej omawianego oferowanym w obudowie hermetycznej. Kolejnym rodzajem komunikacji sieciowej jest wykorzystanie standardu RS-485, czyli dwuprzewodowego toru transmisyjnego. Aby wykorzystać ten rodzaj wymiany danych, zasilacz należy wyposażyć w dodatkowy interfejs RS485-TTL "INTR" konwertujący dane na standard RS-485 oraz interfejs USB-RS485 "INTUR".

Jeżeli zasilacz nie pracuje w żadnej z powyższych sieci, wówczas, aby mieć dostęp do konfiguracji parametrów i odczytu historii pracy należy zastosować interfejs USB-TTL "INTU". Interfejs ten umożliwia bezpośrednie podłączenie komputera do zasilacza i jest rozpoznawany przez system operacyjny jako wirtualny port COM.

Zasilacze pracujące w sieci Ethernet można połączyć z Internetem, mając tym samym dostęp z jednego komputera do zasilaczy zlokalizowanych w różnych miejscach. Do współpracy z zasilaczami serii PSBEN służy specjalnie opracowany program PowerSecurity. Aplikacja umożliwia kontrolę nad urządzeniami, skonfigurowanie zasilaczy do pracy w sieci, podgląd parametrów zasilacza, odczyt historii pracy oraz kontrolę wyjść technicznych zasilacza.

OFERTA ZASILACZY MEAN WELL

Fot. 3. Przykładowe zasilacze z oferty Mean Well

Mean Well to rozpoznawalna marka i jednocześnie firma działająca globalnie od ponad 30 lat. Przez ten okres stała się ona wiodącym producentem zasilaczy, jeżeli chodzi o ich jakość i rozpiętości zastosowań. Blisko 4500 produktów pozwala znaleźć skuteczne źródło zasilania zarówno dla przemysłu, automatyki, budownictwa, jak i domowego użytku.

Firma Pulsar po wieloletniej współpracy została bezpośrednim importerem tej marki, dzięki czemu może zapewnić Państwu najlepszą jakość obsługi, przystępne ceny oraz szybką realizację zamówień. W ciągłej sprzedaży mamy m.in.: miniaturowe zasilacze na szynę DIN z serii MDR, DR oraz DRP, DRT, DRH, SDR, WDR.

Oferowane są też szeroko wykorzystywane w budownictwie oraz przemyśle zasilacze przemysłowe serii RS, RSP, SP, itp. Stany magazynowe utrzymywane są również zasilacze buforowe AD, SCP, PSC, ADS, ADD oraz produkty takie jak przetwornice i inwertery solarne. Klienci firmy mogą liczyć na support techniczny dla produktów rodzimych marki Pulsar, jak również Mean Well.

Wspiera ich fachowa wiedza naszych inżynierów, dwa w pełni wyposażone laboratoria oraz zaplecze techniczne. W odróżnieniu od wielu firm uznających się za producentów, ale nie mających podstawowego zaplecza maszynowego, całość systemu zasilania możemy wyprodukować w własnej fabryce - i to zapewniając wysoką jakość produktów.

Pulsar, oprócz stałej oferty, w której znajduje się spora ilość zasilaczy liniowych i impulsowych, w tym buforowych w różnych wykonaniach do systemów CCTV, SSWiN, KD, podejmuje się i kompleksowo realizuje projekty indywidualne. W związku z posiadaniem własnego biura konstrukcyjno-projektowego i bogatego parku maszynowego możemy przygotować zasilacze i obudowy metalowe, transformatory zgodnie z potrzebami i projektami dostarczonymi przez klienta.

Realizacja projektów indywidualnych ma zapewnić maksymalne zadowolenie klienta. Warto dodać, że pod koniec zeszłego roku nasza oferta została rozszerzona o szafy rack 19" (w rozmiarach od 6U do 42U i głębokościach od 450 mm do 1000 mm), obudowy elektroinstalacyjne i puszki hermetyczne. W przyszłości pojawią się zasilacze w standardzie rack 19".

Pulsar Sp. j.
www.pulsar.pl