Nowy system stanowisk roboczych elneos connect

| Prezentacje firmowe Artykuły

W miejscu pracy liczy się wszystko - poza kompromisami. Przedstawiamy nowy system stanowisk roboczych elneos connect, który cechuje się wyjątkowym wzornictwem i elastycznością konstrukcji. Bazuje on na odpowiednio zaprojektowanym systemie profili z wewnętrznym prowadzeniem przewodów oraz systemie oświetlenia i sygnalizacji, w którym wykorzystano diody RGB LED. Dodatkowo producent oferuje gamę urządzeń pomiarowo-testujących oraz system sterowania nimi, co pozwala na uzupełnienie stołów w celu stworzenia instalacji funkcjonalnie dopasowanej do potrzeb użytkownika.

Nowy system stanowisk roboczych elneos connect

PROFILE ZAPEWNIAJĄ ELASTYCZNOŚĆ

Meble serii elneos connect wraz z ich wyrafinowanym systemem profili zapewniają całkiem nową gamę możliwych kombinacji. Podstawą systemu jest profil L, który uzupełniają dodatkowe kształtki - profile rozszerzające, mostek oraz profil teleskopowy. System ten umożliwia łatwą regulację wysokości stanowiska przy użyciu stabilnego mechanizmu, a także integrację z biegnącym ponad stołem mostkiem.

Centralnym elementem funkcjonalnym mebli elneos connect jest łącznik. Scala on przednią nogę stołu oraz (na tej samej wysokości) aluminiowy profil L tylnej nogi. Gwarantuje to możliwość pozbawionego przerw poprowadzenia mediów od podłogi przez nogę i ramę stołu aż do pozostałych elementów systemu. Prowadzenie mediów przez różnego rodzaju profile dodatkowe na tak dużej powierzchni wewnętrznej nie było nigdy dotąd możliwe. Nowatorskie możliwości prowadzenia mediów dają również prowadzone bez przerw profile zatrzaskiwane z funkcją uchylania.

WYSOKIEJ JAKOŚCI OŚWIETLENIE

Projektanci oświetlenia stanowiska elneos connect wykorzystali najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie technologii LED. W zaokrąglonym rowku z przodu dolnego profilu konsoli umieszczono lampę sygnalizacyjną. Stanowisko wyposażono również w ukryte przed wzrokiem i zamocowane ruchome oświetlenie pulpitu (diody RGB LED), które zapewnia wysoką jakość światła.

  Inne cechy systemu:
 • odrębnie regulowane oświetlenie za pomocą diod RGB LED wysokiej mocy oraz wysokiej jakości białych diod LED,
 • połączenie szeregowe i czujniki bezdotykowe do zmniejszania intensywności światła i regulowania jego barwy,
 • szybkie uzyskiwanie pożądanego natężenia dzięki pamięci ustawień,
 • możliwość obrotu źródeł światła w celu odpowiedniego skierowania strumienia,
 • nasycone i kontrastowe kolory, bez przebarwień, odbić i cieni,
 • jednolite oświetlenie powierzchni dzięki zastosowaniu diod LED,
 • żywotność do 50 tys. godzin przy redukcji kosztów sięgającej 30%,
 • możliwość kontroli poprzez magistralę I²C.

PRECYZYJNE I ERGONOMICZNE URZĄDZENIA POMIAROWE I TESTUJĄCE

W ramach wyposażenia stołów dostępne są urządzenia z linii erfi Instruments. Stanowią one efekt ponad 50 lat prac badawczych, projektowania, produkcji i poszukiwania innowacji. Marka erfi Instruments łączy w sobie linię produktów elektronicznych i trzy związane z nimi systemy: acto, highlab oraz basic. Dzięki nieustannemu rozwojowi mogą one współpracować z najnowocześniejszym sprzętem i oprogramowaniem z praktycznie wszystkich dziedzin związanych z automatyką i pomiarami.

  Do urządzeń, w które wyposażyć można stoły, należą m.in.:
 • precyzyjny zasilacz stabilizowany z miernikiem uniwersalnym,
 • graficzny generator przebiegów arbitralnych,
 • precyzyjny, cyfrowy multimetr i tester uniwersalny,
 • jednofazowe urządzenie do pomiaru mocy i energii,
 • dwa generatory funkcji w jednym (z licznikiem),
 • szybki generator sygnałów dowolnych z dwoma generatorami funkcji i licznikiem.

Urządzenia elneos five mogą pracować w trzech trybach: trybie pojedynczym, jako urządzenia niezależne, w trybie multi oraz w rozszerzonym trybie multi z dodatkowymi modułami podłączanymi w standardzie 19". Daje to maksymalną elastyczność pracy w nowoczesnym laboratorium.

ELNEOS FIVE - STEROWANIE URZĄDZENIAMI

Nowy system urządzeń elneos five steruje zasilaczami stabilizowanymi, multimetrami cyfrowymi, urządzeniami do pomiaru mocy i energii, generatorami funkcji i generatorami sygnałów arbitralnych. Centrum sterowania elneos five może kontrolować naraz nawet 7 urządzeń, przy czym po lewej i prawej stronie podpiąć można dalszych 8 modułów obejmujących maksymalnie 4 urządzenia. Łącznie centrum sterowania umożliwia sterowanie 32 urządzeniami.

Szklany panel modułu elneos five wyposażony został w czujniki pojemnościowe. Jest solidnie wykonany, w 100% odporny na zarysowania, zaś jego siedmiocalowy wielodotykowy wyświetlacz umożliwia sterowanie nawet przy użyciu pięciu palców.

  Gesty wielodotykowe to możliwość szybkiego przełączania pracy urządzeń oraz aktywowania funkcji:
 • jeden palec: zmiana i przesuwanie urządzeń,
 • dwa palce: powiększanie wykresów X-Y, obsługa paska ikon, przewijanie tabel,
 • trzy palce: szybkie wyświetlanie wszystkich urządzeń,
 • cztery palce: aktywacja funkcji bezpieczeństwa,
 • pięć palców: aktywacja blokady.

Niezamierzone dotknięcie ekranu (np. pięścią) jest uznawane za błąd wprowadzania, co pozwala uniknąć wadliwego działania. Trójwymiarowy okrąg wytrawiony w szkle umożliwia obsługę bez patrzenia na panel. W wygodnej obsłudze pomagają użytkownikowi także kolorowe, podświetlane klawisze dotykowe menu oraz włączniki.

SYGNALIZACJA PRACY ZAPEWNIA BEZPIECZEŃSTWO

Wygodę obsługi zwiększa podświetlenie poszczególnych złączy laboratoryjnych i BNC. Dzięki zastosowaniu diod RGB LED podłączanie przewodów stało się dziecinnie proste. Zależnie od funkcji podświetlenie diodowe zmienia kolor na czerwony, niebieski lub biały. Dzięki oznaczeniu kolorami użytkownik bezbłędnie odnajduje to, którego potrzebuje. Pozwala to uniknąć błędów przy podłączaniu i gwarantuje wysokie bezpieczeństwo. Funkcja ta ma decydujące znaczenie zarówno w zastosowaniach przemysłowych, jak i w ośrodkach szkoleniowych. Gdy konieczne jest podłączenie przewodu, zależnie od funkcji złącza jego podświetlenie zmienia kolor na czerwony, niebieski lub biały. Podświetlenie złącza świeci w sposób ciągły, jeśli płynie przez nie prąd. Ten szczególny sposób sygnalizacji stanowi atrakcyjny sposób na zwiększenie bezpieczeństwa.

POZNAJ FIRMĘ ERFI

erfi to istniejąca od ponad pół wieku nieduża firma rodzinna, która oferuje nowatorskie i wysoce złożone stanowiska robocze i systemy laboratoryjne. Specjalizuje się ona w planowaniu, projektowaniu i produkcji systemów technicznych stanowisk roboczych, urządzeń testowych i pomiarowych, wyposażenia do testowania bezpieczeństwa i działania urządzeń elektrycznych. Funkcjonalna i estetyczna zgodność pomiędzy stanowiskiem roboczym oraz jego wyposażeniem wzbudziły zainteresowanie wielu odbiorców w kraju i na świecie.

STERMAG S.C.
www.stermag.pl