Ekonomiczna automatyzacja dzięki drylin E

| Prezentacje firmowe Artykuły

Firma igus zaprezentowała na targach SPS IPC Drives 2013nowości z zakresu technologii napędu. Należą do nich czujniki końcowe oraz silniki DC przeznaczone do stosowania w aplikacjach wrażliwych na koszty, w których bardzo precyzyjne ruchy nie są wymagane.

Ekonomiczna automatyzacja dzięki drylin E

Z powodu braku alternatywy w technologii napędu mamy często do czynienia z problemem przewymiarowania aplikacji. Na rynku obserwujemy jednak trend wykorzystania ekonomicznych alternatyw dla drogich produktów typu high-end. Aplikacje takie jak regulacja formatu, pozycjonowanie kamery czy zastosowania w automatach sprzedażowych często nie wymagają ruchów wykonywanych z dokładnością co do dziesiętnych części milimetra. igus, który specjalizuje się w tworzywach sztucznych, wkroczył na to pole ze swoimi produktami drylin E i poszerzył ofertę silników DC i czujników krańcowych.

Fot. 1. Możliwych jest około 1000 kombinacji: użytkownik ma do dyspozycji 20 bezsmarownych typów osi i 35 różnych silników w pięciu wielkościach konstrukcyjnych i różnych wariantach jakościowych - wszystkie produkty są dostępne od ręki z magazynu

Firma igus czerpie przy tym z zasobów swojego obszernego programu osi liniowych drylin o różnych seriach - wszystkie stoliki liniowe można zautomatyzować przy minimalnych nakładach dodatkowych. Dzięki temu użytkownik może wybierać spośród licznych bezsmarownych i bezobsługowych jednostek napędowych, od małych osi śrubowych stosowanych w technologii medycznej po duże osie pasa zębatego w przemyśle budowy maszyn. Mechaniczne czujniki krańcowe w wariancie niskokosztowym są montowane w rowkach osi liniowych za pomocą odpowiednich uchwytów. Lekka oprawa z tworzywa sztucznego i niewielka konstrukcja przyczyniają się do redukcji ilości wymaganego miejsca i masy. Silniki prądu stałego można uruchomić za pomocą akumulatora lub prostego zasilacza i zmienić ich kierunek przez przebiegunowanie napięcia.

AUTOMATYKA NISKOKOSZTOWA W MIEJSCE ROZWIĄZAŃ PRZEWYMIAROWANYCH

Celem jest oferowanie klientom możliwie jak najprostszych i najtańszych rozwiązań. Zgodnie z naszym mottem: "Najprostsze i najtańsze rozwiązanie, które działa, jest najlepsze", firma igus oferuje w grupie produktów drylin E jednostki napędowe, które wyróżniają się małą masą i pracą bez smarowania.

KONFIGURATOR NAPĘDÓW DRYLIN: WYBÓR I ZAMÓWIENIE ONLINE

Pomimo, że nowości dotyczą segmentu niskich cen, dla firmy igus istotna jest możliwość konfigurowania i zamawiania online wszystkich jej produktów. W związku z tym rozbudowano również wyszukiwarkę i konfigurator produktów drylin. Obejmują one teraz kompletny program produktów z obszaru technologii napędowej. Za pomocą kilku kliknięć myszką można wybrać nie tylko żądaną jednostkę liniową, ale także odpowiedni silnik i obliczyć okres użytkowania tych produktów. Rozwiązania liniowe można ponadto konfigurować i zamawiać od razu z akcesoriami i opcją silnika z przewodem zasilającym.

igus Sp. z o.o.
www.igus.pl