Jakubowski-Mechanika, czyli obudowy metalowe na zamówienie

| Prezentacje firmowe Artykuły

Mimo że na rynku obudów funkcjonuje ogromna ilość wyrobów katalogowych, w wielu profesjonalnych firmach potrzebne są obudowy na indywidualne zamówienie. Dzięki temu możemy otrzymać obudowy o niestandardowych wymiarach (również wielkogabarytowe) dopasowane do konkretnego urządzenia. Mogą to być nie tylko obudowy zaginane z blachy, ale również frezowane z jednego bloku aluminium.

Jakubowski-Mechanika, czyli obudowy metalowe na zamówienie

Fot. 1. Obudowa falownika o wymiarach 800×1200 mm, wykonana ze stali

Takie produkty są poszukiwane przez producentów wytwarzających urządzenia dla energetyki, taboru kolejowego, elektroniki przemysłowej, telekomunikacji, sektora oświetleniowego, a nawet medycznego (obudowy przeglądarek medycznych). Firma Jakubowski- Mechanika to renomowany krajowy producent obudów metalowych wykonywanych na zamówienie dla takich obszarów rynku.

Firma dysponuje wieloma specjalistycznymi nowoczesnymi maszynami sterowanymi numerycznie. Są to frezarki, tokarki, wykrawarki, prasy krawędziowe oraz wiele innych maszyn. Dzięki tak specjalistycznym maszynom jesteśmy w stanie wykonać nawet najbardziej skomplikowane projekty z metali (stal, aluminium, miedź, mosiądz) z dużą dokładnością i powtarzalnością. Spawamy we wszystkich technologiach i każdy rodzaj metalu, co dodatkowo uzupełnia nasze usługi.

Fot. 2. Osłony wykrawane i zaginane

Dla naszych klientów produkujemy między innymi:

  • obudowy (zasilaczy, falowników, przetwornic, wyświetlaczy, ekranów dotykowych),
  • szafy sterownicze zwykłe oraz ocieplane, jak też elementy ich wyposażenia,
  • płyty czołowe,
  • płyty podkładowe do klawiatur membranowych,
  • specjalistyczne konstrukcje spawane,
  • wykończenie radiatorów (obróbka, cięcie, gwintowanie, montowanie wkładek gwintowanych),
  • obudowy negatoskopów.

OBUDOWY Z METALU NA ZAMÓWIENIE

Fot. 3. Obudowa wyświetlacza o wymiarach 300×200 mm stosowanego w urządzeniach nadzorujących procesy przemysłowe, wykonana z jednego bloku aluminium, frezowana, grubości 25 mm

Gdy spojrzymy na obudowy pod kątem materiału, z którego są wykonane, to wybór jest ograniczony do tworzywa sztucznego lub metalu. Jednak to obudowy wykonane z metalu dają większe możliwości producentom urządzeń elektronicznych. W przypadku obudów metalowych możliwe jest wykonanie małych serii przy zachowaniu realnych cen, ponieważ nie ma konieczności zamawiania specjalnych form.

Dodatkowo metalowe ścianki tworzą naturalny ekran poprawiający odporność urządzenia na zaburzenia oraz ograniczający emisję elektromagnetyczną na zewnątrz. Co więcej, mimo że obudowy z tworzyw sztucznych mają wiele korzystnych parametrów w stosunku do metalu, takich jak na przykład mniejszy ciężar, do wielu urządzeń obudowy z metalu będą sprawdzać się jednak lepiej.

Metal od zawsze kojarzył się z solidnością i trwałością. Obudowy wykonane na zamówienie to najlepszy wybór przy małych i średnich specjalistycznych seriach, tam gdzie istnieje konieczność wyróżnienia się ciekawym projektem, gdy istnieje ryzyko wandalizmu, problemy z ochroną własności intelektualnej oraz gdy trzeba zapewnić najwyższą jakość produktu przez długi czas.

Zapraszamy do współpracy.

Jakubowski-Mechanika
www.obudowydlaelektroniki.pl