Przemienniki częstotliwości Astraada DRV

| Prezentacje firmowe Artykuły

Od początku istnienia produkty marki Astraada cechuje dobre dopasowanie funkcjonalno-cenowe do potrzeb polskiego rynku automatyki przemysłowej. Oferta jest systematycznie rozbudowywana, a istniejące grupy produktowe rozwijane zgodnie z najnowszymi trendami i zmieniającą się technologią. Efektem tych prac jest wprowadzenie do oferty przemienników częstotliwości Astraada DRV i płynne przejście z dotychczasowej, sprawdzonej na wielu instalacjach rodziny GD.

Przemienniki częstotliwości Astraada DRV

Falowniki Astraada DRV to ekonomiczne, niezawodne, łatwe w montażu i funkcjonalne urządzenia, co sprawia, że znakomicie wpisują się w praktyczną automatykę marki Astraada. Rodzina DRV zawiera pełny przekrój urządzeń od uniwersalnych przemienników częstotliwości małej mocy, przez falowniki z funkcjami wentylatorowo-pompowymi, do zaawansowanych technicznie, rozwiązań sterowanych za pośrednictwem magistrali Profibus DP, CAN, CANopen.

CO STANOWI O PRAKTYCZNOŚCI ASTRAADA DRV?

1. Ergonomia obsługi i montażu
Standardowo wbudowany, intuicyjny panel sterowania LED umożliwia konfigurację falownika, odczyt parametrów pracy i jednostek procesowych, zapewnia szybką diagnostykę oraz zmianę bieżących nastaw. Opcjonalnie dla serii DRV-25, DRV-27 dostępny jest również wielofunkcyjny panel LCD z graficznym wyświetlaczem, pozwalający m.in. na jednoczesne wyświetlanie 3 parametrów pracy oraz kopiowanie i przenoszenie ustawień z jednego przemiennika na drugi.

2. Niezawodność
Obwody drukowane przemienników częstotliwości w standardowym wykonaniu pokryte są podwójną powłoką zabezpieczającą, dzięki czemu urządzenia charakteryzuje bezawaryjność i możliwość stosowania w niekorzystnych dla elektroniki warunkach agresywnego środowiska przemysłowego. Dzięki odpowiedniej konstrukcji, we wszystkich seriach poza DRV-21, możliwe jest wypuszczenie układu chłodzenia poza szafę sterowniczą, ograniczające tym samym wpływ generowanej przez falownik temperatury na inne elementy w szafie. Takie rozwiązanie zapewnia utrzymanie właściwej temperatury modułów elektronicznych oraz ogranicza wpływ zanieczyszczeń, a co za tym idzie, wydłuża żywotność urządzenia.

Rodzina przemienników częstotliwości Astraada DRV składa się z następujących serii urządzeń:

DRV-21 - Przemienniki częstotliwości małej mocy - przeznaczone do aplikacji wymagających kompaktowego, funkcjonalnego i jednocześnie ekonomicznego falownika małej mocy (maks. 2,2 kW).

DRV-23 - Ekonomiczne przemienniki częstotliwości - dzięki wbudowanym filtrom EMC, niewielkim gabarytom, ponad 30 funkcjom zabezpieczeń znajdują zastosowanie m.in. w systemach HVAC, przemyśle spożywczym oraz w przemyśle maszynowym (OEM).

DRV-25 - Uniwersalne przemienniki częstotliwości - to seria ogólnego zastosowania, wyposażona dodatkowo w funkcje przydatne w aplikacjach wentylatorowo-pompowych, takie jak funkcja uśpienia, lotny start, funkcja oszczędzania energii czy możliwość sterowania kaskadą pomp. Dzięki nim można zrealizować układ regulacji, oszczędzając czas, miejsce i energię, zwiększając przy tym jednocześnie bezpieczeństwo i stabilność pracy systemu.

DRV-27 - Przemienniki częstotliwości do wymagających aplikacji - to zaawansowana technicznie seria urządzeń umożliwiających sterowanie silnikami asynchronicznymi oraz synchronicznymi. Praca sieciowa za pośrednictwem różnych magistral komunikacyjnych, wbudowane filtry EMC, sterowanie momentem, duża ilość obsługiwanych sygnałów wejściowych oraz wyjściowych, ponad 30 funkcji zabezpieczeń sprawiają, że seria Astraada DRV-27 doskonale przystosowana jest do zastosowań w hutnictwie, górnictwie, przemyśle włókienniczym, spożywczym, w gospodarce wodno-ściekowej i w szeroko pojętym obszarze HVAC.

3. Elastyczność
Falowniki Astraada DRV mają wbudowane regulatory PID, umożliwiające precyzyjną kontrolę procesu technologicznego poprzez utrzymanie np. stałej temperatury, ciśnienia, przepływu czy poziomu.

Wszystkie falowniki mają wbudowany port RS-485, z obsługą protokołu Modbus RTU, umożliwiający pełne sterowanie silnikiem, w tym również sterowanie synchroniczne oraz monitorowanie i korektę parametrów pracy.

Opcje komunikacyjne mogą być łatwo rozszerzone o możliwość pracy w sieci Ethernet po protokole Modbus TCP przy zastosowaniu zewnętrznego konwertera Astraada (AST-CON-485), a dla serii DRV-27 dodatkowo o opcję komunikacji w sieci CAN, CANopen lub Profibus DP przez wykorzystanie modułu montowanego bezpośrednio w falowniku.

Przemienniki częstotliwośći Astraada DRV objęte są 18-miesięczną gwarancją oraz pełnym wsparciem serwisowym w ramach systemu Pomocy Technicznej ASTOR. Dokumentację techniczną w języku polskim i angielskim oraz przykładowe programy i konfiguracje można pobrać z serwisu platforma. astor.com.pl.

Produkty w znacznej części oferty dostępne są od ręki z lokalnego magazynu ASTOR, a zakup może być zrealizowany zarówno przez sklep internetowy ASTOR24.pl, jak i poprzez kontakt ze specjalistą w zakresie napędów w dowolnym oddziale ASTOR.

ASTOR
www.astor.com.pl