Moduły C-Control - monitoring i regulacja w inteligentnym budynku

| Prezentacje firmowe Artykuły

Hale przemysłowe, budynki użyteczności publicznej, a nawet osiedla mieszkaniowe wyposażone są w inteligentne systemy monitoringu oraz sprzężone z nimi układy regulacji. Służą one automatyzacji procesów, które mają miejsce na linii produkcyjnej, w systemach kontroli dostępu, zabezpieczeniach oraz układach wczesnego ostrzegania o awariach. Coraz częściej jednak konieczna staje się możliwość zarządzania także własnym mieszkaniem lub domem, niezależnie od układów zewnętrznych. Firma Conrad, wychodząc naprzeciw tym potrzebom, prezentuje ofertę niedrogich modułów Station i Station Advanced C-Control.

Moduły C-Control - monitoring i regulacja w inteligentnym budynku

Urządzenia Station C-Control zapewniają bezpieczną transmisję danych z dużą prędkością (maks. 9600 b/s) i są wyposażone w zintegrowaną klawiaturę oraz wyświetlacz. Mają one możliwość programowania za pośrednictwem złącza RS-232 oraz są kompatybilne ze wszystkimi akcesoriami z serii C-Control. Dodatkowo moduł Advanced wyposażony jest w system operacyjny z modułem zmiennoprzecinkowym 32-bitowym, rozszerzoną pamięć programu Basic (22 kB) oraz poszerzoną pamięć zmienną (240 bajtów z zaledwie kilkoma ograniczeniami).

Pozwala to użytkownikowi na prostsze korzystanie z informacji zawartej w dostarczonym nowym Workbench++ (środowisko programowania) do wygodnych, profesjonalnych i naukowych obliczeń z arytmetyką zmiennoprzecinkową. Wejścia/wyjścia występują w wersji dziesiętnej i w notacji naukowej.

Moduł wykorzystuje różne opcje formatów (obsługa LCD, portu szeregowego i klawiatury) i zapewnia konwersję danych: Float / Integer / Byte. Cechuje się pamięcią danych Flash: Float, Integer, Byte i wykonuje operacje: Mult, Add, Sub, Div, Sin, Cos, Tan, Sqrt, Abs, Ln, Log, Exp, Compares. Zakres wartości: 1038.

Każdy moduł to:

 • 8 portów cyfrowych P1-P8, 8 portów analogowych A1-A8, z możliwością ustawienia ich jako cyfrowe porty I/O;
 • RS-232 RXD, zaciski przyłączeniowe TXD i gniazdo D-SUB;
 • I²C-Bus SDA, SCL;
 • wyjścia analogowe DA1, DA2, F1 (przygotowane do podłączenia anteny radiowej DCF77), F2;
 • DC in, out;
 • 4 przekaźniki, zestyk zwierny (NO);
 • 16 przycisków;
 • 4 programowalne diody LED do wyświetlania funkcji;
 • 4 diody LED do kontroli stanów przełączanych;
 • podświetlany wyświetlacz, 2 linie, 16 znaków z regulacją kontrastu;
 • brzęczyk piezoelektryczny.

Za pomocą modułów C-Control można wdrażać nawet bardzo skomplikowane układy sterowania, które będą uruchamiane w pełni automatycznie - tylko przez naciśnięcie przycisku. Moduły są programowalne w języku Basic, co daje duże możliwości doboru innych zastosowań, zapewniając jednocześnie dużą łatwość obsługi.

C-Control to jedna z marek własnych firmy Conrad, pod którą znaleźć można ponad 60 różnych produktów z dziedziny automatyki. Różnorodność podzespołów oraz łatwość rozbudowy systemu sprawia, że za pomocą C-Control można w łatwy sposób zbudować dowolny system sterowania - od prostych zastosowań domowych do profesjonalnych układów zarządzania.

Urządzenia marki C-Control dzięki rozbudowanej funkcjonalności sprawdzają się w instalacjach alarmowych (z możliwością realizowania funkcji specjalnych), instalacjach solarnych, przy układach sterowania instalacjami do uzdatniania wody, przy maszynach produkcyjnych oraz jako jednostki centralne w systemach automatyki domowej.

Conrad Electronic
www.conrad.pl