Ochrona przed przepięciami w nowej odsłonie - bezpieczne panowanie nad energią

| Prezentacje firmowe Artykuły

Zabezpieczenie przed prądami piorunowymi i przepięciami dla obwodów zasilania stało się obecnie szczególnie skuteczne i trwałe. Jest to efekt zastosowania nowej technologii Safe Energy Control (SEC) w iskiernikach firmy Phoenix Contact.

Ochrona przed przepięciami w nowej odsłonie - bezpieczne panowanie nad energią

Wszystkie znane elementy chroniące nowej rodziny zostały w pełni przeprojektowane i obecnie oparte są na technologii SEC. Sercem odgromnika typu 1 jest iskiernik, który niezwykle skutecznie ogranicza prądy następcze. We wcześniejszych technologiach bezpieczniki systemów zasilania były czasem wyzwalane niewielkimi impulsami, obecnie ta niedogodność jest przeszłością dzięki technologii SEC.

Aparaty są niezwykle wytrzymałe i działają dyskretnie bez szkody dla chronionego systemu. Ograniczniki typu 2 oraz typu 3 zostały zaprojektowane dla uzyskania wielkich możliwości i niezawodności działania. Zwarta budowa oraz dowolność wtykania wkładek ograniczników czynią tak instalowanie jak i obsługę łatwiejszymi. Ogranicznik typu 2 zajmuje tylko 12 milimetrów na jeden kanał. Nowe urządzenie typu 3 obecnie łączy ogranicznik przepięć z wewnętrznymi bezpiecznikami w niezwykle zwartej budowie. Zastosowanie wkładek we wszystkich produktach pozwala na szybki i prosty pomiar izolacji systemu zasilania.

Nowa rodzina produktów jest szczególnie prosta w instalacji. Podstawy i wkładki mogą być obrócone o 180°, dzięki czemu przewody mogą być tak krótkie, jak to możliwe, jak też opisy na każdym z elementów mogą być łatwo odczytane. Podwójne zaciski Biconnect pozwalają na podwójne przyłączenie na jeden kanał, co pozwala tworzyć układ przelotowy, tzw. układ połączeń V. Szczególnie duże powierzchnie do wprowadzenia opisów na wkładkach umożliwiają prostą identyfikację w szafie sterowania. Optyczne wskaźniki statusu uzyskały też bardziej jaskrawe kolory dla szybszej identyfikacji stanu wkładek.

Phoenix Contact Sp. z o.o
www.phoenixcontact.pl