Jakościowe czujniki zbliżeniowe

| Prezentacje firmowe Artykuły

Tytułowe produkty to jedna z grup asortymentowych katowickiej firmy BNS. W ramach naszej oferty, obejmującej ponad 15 tys. pozycji, znajdują się podzespoły specjalizowane i komponenty przemysłowe, w tym właśnie różnorodne czujniki zbliżeniowe oraz fotoelektryczne.

Jakościowe czujniki zbliżeniowe

WERSJE INDUKCYJNE

W naszej ofercie dostępnych jest kilka grup czujników, które charakteryzują się różną zasadą działania (wykrywanie zmian pola oraz detekcja światła), występują w różnych obudowach (cylindryczna, prostopadłościenna, z kablem lub przyłączem) oraz z różnymi wyjściami (PNP, NPN, analogowe, odmienna obciążalność).

Do najpopularniejszych wersji należą czujniki indukcyjne, a więc elementy mające zintegrowaną cewkę, która wytwarza przemienne pole magnetyczne. W przypadku przemieszczania przed ich czołem elementu metalowego zmienia się rozkład pola, a w rezultacie też wzbudzany prąd wirowy, co jest wykrywane przez układ elektroniczny czujnika.

Odległość robocza jest w tym przypadku niewielka - wynosi zazwyczaj kilka milimetrów, a do poprawnego działania czujnika konieczne jest zastosowanie elementu metalowego. Tym ostatnim jest często część maszyny będąca w ruchu, manipulator, klapa, osłona lub sam produkt - np. puszka. W zakresie czujników indukcyjnych oferujemy przede wszystkim gamę wyrobów firm Sels oraz TWT Automatyka. Oprócz wersji standardowych dostępne są wykonania o małych średnicach obudów oraz krótkie.

CZUJNIKI POJEMNOŚCIOWE I FOTOELEKTRYCZNE

W naszej ofercie znajdują się też czujniki pojemnościowe wytwarzane m.in. przez firmę TWT Automatyka. Mają one większy zakres roboczy niż wersje indukcyjne, cechują się możliwością zasilania napięciami z przedziału od 6 do 36 VDC i pozwalają na wykrywanie nie tylko elementów metalowych, ale też dowolnych innych. Ich typowe zastosowania to wykrywanie obiektów oraz produktów np. z tworzyw sztucznych, szkła czy drewna. Czujniki takie mogą pracować również jako detektory w aplikacjach pomiaru poziomu cieczy.

Dostarczamy też coraz popularniejsze czujniki fotoelektryczne (optyczne), których zasięg detekcji wynosi od kilkudziesięciu centymetrów do kilku-, kilkunastu metrów. Elementy takie występują w kilku wersjach - m.in. jako odbiciowe (w obudowie zintegrowany jest nadajnik i odbiornik) oraz typu bariera (osobny nadajnik i odbiornik) i charakteryzują się w większości wysokim stopniem ochrony (IP66). Ich producentem jest znana na polskim rynku firma Highly.

CZUJNIKI DO MONTAŻU W URZĄDZENIACH

Oferujemy czujniki do montażu w urządzeniach elektronicznych, czego przykładami są czujniki optyczne - np. transoptory z otwartymi obudowami, oraz czujniki pola magnetycznego. Dostarczamy także liczne elementy służące do pomiarów wielkości nieelektrycznych - przykładowo temperatury oraz ciśnienia/wysokości. Oferowane są one w obudowach miniaturowych i przeznaczone typowo do montażu przewlekanego na płytkach drukowanych.

WIĘCEJ NIŻ CZUJNIKI

Chociaż w omawianym zakresie oferujemy jedynie grupę wybranych produktów, znajduje się w niej wiele typowych, popularnych wersji tych elementów. Jednocześnie posiadanie przez nas szerokiego asortymentu innych wyrobów - a poza elementami dla elektroniki mamy szereg produktów do zastosowań w przemyśle, automatyce i energoelektronice - sprawia, że jesteśmy atrakcyjnym dostawcą zarówno dla firm produkcyjnych, wytwórców maszyn, jak też serwisów i działów utrzymania ruchu.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na stronie www.bns.com.pl i kontaktu z nami. Podejmujemy się również realizacji zamówień na elementy nietypowe - takie, które są poszukiwane na rynku i trudne do szybkiego sprowadzenia.

BNS Sp. z o.o.
www.bns.com.pl