Osprzęt sterowniczo-sygnalizacyjny Schlegel

| Prezentacje firmowe Artykuły

Przyciski sterownicze i lampki sygnalizacyjne firmy Schlegel od zawsze wyróżniają się atrakcyjnym, nowoczesnym wzornictwem połączonym z wygodą użytkowania i wysoką niezawodnością. Bogata paleta osprzętu na otwory okrągłe 16, 22 i 30 mm oraz prostokątne 23×23, 24×24 (24×48), 26×26 i 27×27 mm pozwala spełnić przeróżne wymagania zarówno w zakresie funkcjonalności, jak i estetyki urządzenia. Szczególnie atrakcyjne są serie: Kombitast-R-Juwel i Shortron.

Osprzęt sterowniczo-sygnalizacyjny Schlegel

Seria Kombitast-R-Juwel jest montowana w typowym otworze 30 mm a jej cechą szczególną jest bardzo duża powierzchnia robocza przycisku - ma średnicę aż 28 mm, co umożliwia łatwą obsługę w nawet grubych rękawicach. Ponadto już w standardowym wykonaniu, bez dodatkowych osłon i zabezpieczeń, przycisk ma stopień ochrony IP69K! Uzupełnieniem wysokiego stopnia szczelności jest możliwość pracy już od -40°C.

Seria Kombitast-R-Juwel dostępna jest w trzech wariantach: Eco - tworzywo w kolorze antracytowym, Standard - tworzywo metalizowane w kolorze tytanowym i Edelstahl - ze stali nierdzewnej. Pozwala to swobodnie dopasować wygląd do urządzania/maszyny lub oczekiwań użytkownika.

Moduły zestyków są te same co dla innych serii czyli: z zaciskiem śrubowym, zaciskiem sprężynowym (Cage- Clamp na licencji WAGO) lub sprężynowe szybkowtykowe. Zależnie od typu modułów można zestawić dowolną kombinację do pięciu zestyków o obciążalności do 16 A/250 VAC lub sześciu zestyków 10 A/440 VAC . Podświetlenie realizowane jest modułami LED 12-240 V lub żarówkami (również LED) ze standardowym cokołem Ba9s.

Drugi biegun nowej oferty to seria Shorton - montowane w standardowym otworze 22 mm i wpuszczone w płytę czołową wystają tylko na 2 mm. Co więcej, również pod panelem zajmują mało miejsca - głębokość zabudowy to tylko 16 mm w wersji lutowanej (do płytek elektronicznych) lub 25 mm w wersji nasuwkowej (2,8 mm). Jeśli do dyspozycji jest jeszcze mniej miejsca, można zastosować pierścień dystansowy, który co prawda "podnosi" przyciski nad panel o 7 mm, ale jednocześnie zmniejsza zapotrzebowanie na głębokość do odpowiednio 9 mm i 18 mm. Obciążalność zestyków serii Shorton to 6 A / 250 VAC a podświetlenie zrealizowane jest na zintegrowanych, białych LED-ach maks. 30 VAC/VDC.

NOWIMEX S.C.
www.nowimex.com.pl